ВМ-НФ Архів 1 Архів 2 

Головна| Мій профіль| Реєстрація| Вихід| Вхід|RSS

Фільтр пошуку

конференція Новий навчальний рік радіо редколлегии День учителя Кристал навчання медіаосвіта відео Тиждень відеоролики HEALTHY SCHOOLS здорові школи Видео Радио виховний центр безпека екологія Конкурс медіатворчість підсумки здоров'я звіт медіаграмотність Шкільний Медіахолдинг Запорізький НВК №19 ВМ-НФ АУП Департамент освіти і науки виховна робота Республіка Мрія Свято лінійка банки балів Департамент освіти Солярис Запоріжжя булінг ЗНВК №19 самоврядування День Дублера ЗНУ квест конкурси Екологічний вектор Андрій Єлькін вибори президент громадянське виховання медіа

Категорії розділу

Новини від шеф-редактора ПШП [98]
Новини - Спалах [18]
Новини - КОТ [1]
Новини - Бригантина [5]
Новини - Фортуна [1]
Новини - Креатив [82]
Новини - Кристал [86]
Новини - Фенікс [19]
Новини - Промінь сонця [5]
Новини - Нове місто [5]
Новини - 220V-next [6]
Новини - Ексклюзив [1]
Новини - Соляріс [16]
Новини - Улыбка [1]
Новини - Орео [0]
Новини - Максимум адреналину [1]
Новини - Нью-Скіфія [12]
Бумеранг [0]
Новини - 21 століття [0]
HEALTHY SCHOOLS [51]
Новини в рамках програми "HEALTHY SCHOOLS"

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 1
Користувачів: 2
mech, viacheslavik3512

9:54 PM
Шестикласники звернули увагу на Всеукраїнський день бібліотек

На календарі останній день першого осіннього місяця - 30 вересня. І сьогодні починаючи з 1998 року відзначається Всеукраїнський день бібліотек! З такої нагоди, сьогодні на класній годині, наш класний керівник Надія Федорівна, розповідала нам цікаві факти про бібліотеки.

Бібліотеки – для одних це лише місце зберігання книжок, для інших казковий світ, де можна зануритися у цікаві події минулого, сучасності та навіть фантастичного майбутнього. Це місце, де можна знайти відповідь на мільйони запитань, адже бібліотека – це накопичення людських пізнань багатьох століть.

Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

А ви знали, що Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед провідних — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека України, Державна науково-технічна бібліотека України та інші.

І наостанок декілька цікавих фактів про бібліотеки.

- Персидський візир Сахіб прославився в X столітті своєю бібліотекою, а не державними діяннями. Зі своїми 117 тисячами книг він не розлучався навіть під час військових походів. Разом з військами йшли чотириста верблюдів, навантажені томами. Тома розташовувалися в алфавітному порядку, і так само за алфавітом рухалися верблюди. Коли візир хотів відволіктися від кровопролиття і почитати, караванщики- бібліотекарі легко знаходили необхідну книгу.

- Книги мають дуже велику цінність, про що свідчить практика приковувати книжки ланцюгами ,яка існувала в Середньовічній Європі до 18 сторічя. Таким чином книжки можна було почитати, але узяти з собою ні. В ті часи книжки на полку ставили корінцем всередину, щоб зручніше було діставати і не заплутуватися в ланцюгах.

- Найзагадковіша бібліотека в історії - це легендарна бібліотека Івана Грозного. Це колекція книг і документів, останнім власником якої ймовірно був Іван IV. За однією з версій, бібліотека була їм захована. Її пошуки ведуться вже кілька століть, однак вона досі не знайдена. Є припущення, що бібліотека замурована в підземеллях Кремля.

- Однією з найбільших бібліотек за всю історію людства є Бібліотека Конгрессу США у Вашингтоні. Бібліотека налічує більше 75 млн найменувань, включаючи книги, фотографії, записи, музичні композиції. Бібліотека відкрилася у 1800 р. із загальною вартістю книг у 5 тис. доларів.

- В Стародавньому Єгипті всі кораблі, які припливали до Олександрії, мусили здавати свої книги до бібліотеки для копіювання. Оригінал залишався в бібліотеці, а копія повертала власнику.

- Систему класифікації книг в бібліотеці винайшли в Давньому Китаї.

На сьогодні з розвитком Інтернету технологій і створенням електронних бібліотек відвідування стаціонарних дещо скоротилося, але ніякі технології не зможуть передати ту загадкову атмосферу,яка панує серед величезної кількості книжок, що вишикувалися в рядок на величезних стелажах бібліотеки.

Учні нашого класу намалювали дуже гарні малюнки, присвячені дню бібліотек. Ще, учні нашого класу, принесли з дому художні книги та подарували їх у шкільну бібліотеку. Бібліотекар подякувала нам і з радістю взяла їх.

Бажаємо вам читати побільше книжок і відмінного настрою!

 

Камінська С.

 

Категорія: Новини - Креатив | Переглядів: 91 | Додав: shvedunms | Рейтинг: 4.5/6
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 mech • 10:45 PM, 2019-09-30 [Матеріал]
Яка змістовна та одночасно важлива новина. 40 000 бібліотек в Україне! І наш Портал шкільної преси завдяки зусиллям юнкорів поступово перетворюється в велику бібліотеку, тільки у декілька більш сучасну - в електронну. )
Молодці! Так тримати!
8000+
avatar
0
2 Spes • 7:33 AM, 2019-10-01 [Матеріал]
Рівняйтеся на древніх...ЧИТАЙТЕ!!!! )))
avatar
0
3 misha897gr • 8:03 PM, 2019-10-02 [Матеріал]
Дужє гарно
avatar

Новини

 

[2020-02-23]
Учим пятиклассников безопасному поведению в интернетеУчим пятиклассников безопасному поведению в интернете

[2020-02-19]
"Вчений Кіт" готується проявляти активність та перемагати

[2020-02-14]
В Запорізькому НВК №19 стартує конкурс радіопередач до Міжнародного жіночого дня 8 березняВ Запорізькому НВК №19 стартує конкурс радіопередач до Міжнародного жіночого дня 8 березня

[2020-02-13]
Хто вони, супергерої сучастності.Хто вони, супергерої сучастності.

[2020-02-10]
Анна Носко: Я вибираю дружбу і повагу друзів, однокласників і всіх учнів нашої школиАнна Носко: Я вибираю дружбу і повагу друзів, однокласників і всіх учнів нашої школи

[2020-02-10]
Єлизавета Олійник: Давайте зробимо неможливе, можливе зроблять без нас!Єлизавета Олійник: Давайте зробимо неможливе, можливе зроблять без нас!

[2020-02-10]
Марія Карпенко: «Я, ти, він, вона – будемо дружня сім’я»Марія Карпенко: «Я, ти, він, вона – будемо дружня сім’я»

Фото


Публікації

Фототворчість 6-В класу: Цей день запам'ятається надовгоФототворчість 6-В класу: Цей день запам'ятається надовго

Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.

Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.

На V міський конкурс "Mediaschool 2020". Номінація - Краще фото «Кожне завтра розпочинається сьогодні»На V міський конкурс "Mediaschool 2020". Номінація - Краще фото «Кожне завтра розпочинається сьогодні»

День ДомовогоДень Домового

Я рисуюЯ рисую

Вхід на сайт

Пошук

Рейтинг успішності

ТОП 5

1 місце - газета Креатив
2 місце - газета Кристал
3 місце - газета "Промінь сонця"
4 місце - газета "220V-next"
5 місце - газета "Нью-Скіфія"

[2019-11-28]  
В Запоріжжі для школярів стартують популярні медіа-конкурсиВ Запоріжжі для школярів стартують популярні медіа-конкурси

Коментарі

Какие молодцы! 9-А класс! Отлично! Так держать! 
8000+ )

Если выберут Лизу или Карину,тогда выборы будут через год, если кого-то из девочек семиклассниц тогд...

А мне кажется, что нужно каждый год выборы делать. Больше уверенности в себе. Ведь они оценивают сво...

Друзі сайту

 • department

 • Архів записів

  Календар

  «  Вересень 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30

  Ми у Фейсбуці

  ВМ-НФ