Портал шкільної преси Запорізької гімназії №19 Запорізької міської ради

 

 

Пошук

Фільтр пошуку

ВМ-НФ Запоріжжя конференція медіаосвіта конкурси АУП ЗНВК №19 Запорізький НВК №19 Шкільний Медіахолдинг Конкурс радіо Андрій Єлькін Республіка Мрія здоров'я Кристал здорові школи звіт медіаграмотність навчання відео Шевченківські пакети плакати постер HEALTHY SCHOOLS плакат безпека медіатворчість урок екологія РК медіакультура 7 клас 9 клас булінг виховна робота 8 клас основи медіаграмотності практична робота екологія Солярис Департамент освіти і науки біологія еко-марафон Вісник Мрії челендж самоврядування медіа Карантин Хімія дистанційне навчання кіноклуб

Категорії розділу

Новини від шеф-редактора ПШП [134]
Новини - 24/7 [21]
Новини початкової школи [2]
Новини інших МЦ [17]
Новини - Олімпія [18]
Новини - Бригантина [14]
Новини - Креатив [105]
Новини - Кристал [123]
Новини - Фенікс [24]
Новини - Промінь сонця [7]
Новини - Нове місто [6]
Новини - Соляріс [23]
Новини - Нью-Скіфія [12]
HEALTHY SCHOOLS [51]
Новини в рамках програми "HEALTHY SCHOOLS"

Ми у Фейсбуці

ВМ-НФ

Як написати новину?

ДОДАТИ НОВИНУ НА ПОРТАЛ ШКІЛЬНОЇ ПРЕСИ >>>

ВЕБІНАР - ЯК ПИСАТИ НОВИНИ !!!

 

В ідеалі новина пишеться кореспондентом, який побував на місці події. Проте багато видань також використовують жанр, відомий у західній журналістиці як рерайт.

Про рерайт

Щоб написати статтю-новину в жанрі рерайт, з’єднують в одне ціле різні повідомлення, взяті з декількох джерел.  Залишають для статті лише ті уривки, які відповідають основному повідомленню, а решту матеріалу вирізають. Журналіст, таким чином, виписує тільки ті моменти, які дозволяють статті стати цілісною за логікою.

Навіть якщо замітка написана «своїми словами», вона не повинна втрачати свій суто інформаційний або «нейтральний» характер.

Читайте про журналістські стандарти:

http://zps19.at.ua/publ/15-1-0-12

СТРУКТУРА НОВИНИ

Перш за все, якщо хочете написати статтю, потрібно підібрати заголовок (хоча іноді це робиться вже після написання статті). Заголовок виконує дві функції: привернути увагу і повідомити інформацію. Для привертання уваги заголовок повинен бути коротким. А щоб увагу утримати, він повинен бути оригінальним. Сконцентрувати максимум інформації в мінімумі слів і подати це якомога оригінальніше — ось у чому полягає складність підбору заголовка.

Звичайно заголовок дає відповідь на питання: «ХТО? ЩО ЗРОБИВ?» або «ЩО СТАЛОСЯ?».

При виборі заголовка пам’ятайте: щоб зацікавити читача, потрібно думати про його інтереси. Наприклад, заголовок «Мер міста на засіданні міської ради обіцяв підтримувати кращі школи» скоріш за все підібраний невдало.  По-перше, він занадто довгий, а по-друге, засідання міської ради — це регулярна практика, вона не дуже, нажаль, цікава для потенційної аудиторії школярів.

Головне для школярів та їх вчителів— це підтримка шкіл, які на це заслуговують. Тому заголовок варто краще всього починати з цього ключового слова: наприклад, «Кращі школи отримають підтримку від мера міста» і т.п.  Такий заголовок дає більше шансів на популярність даної новини. Про популярність новини ми судимо по кількості переглядів сторінки новинного повідомлення.

ЛІД - ПЕРШИЙ АБЗАЦ

Під заголовком у ліді (тобто у першому абзаці статті) журналіст повинен відповісти на 4 питання: ХТО? ЩО ЗРОБИВ? ДЕ? КОЛИ? Це і буде основним повідомленням цієї новини.

Пам’ятайте, що початок основного повідомлення не повинен повністю повторювати заголовок.

У наступних абзацах потрібно також відповісти на питання, які доповнюють лід: «ЯК?/ЯКИМ ЧИНОМ? ЧОМУ? — Тобто, яким чином чи способом було зроблено те, про що повідомлено у ліді; і чому це було зроблено, чи є якісь причини, фактори, передісторія, що стояли за цією подією.

Отже, ваша новинна стаття повинна нагадувати перевернуту піраміду: спочатку подається найважливіша інформація — основне повідомлення в першому абзаці новини, а потім за принципом віддалення розміщують менш і менш важливу інформацію.

АЛГОРИТМ ДІЙ 

Написання статті новинного характеру у цілому складається з п’яти етапів.

1. Вибір теми і пошук цікавої інформації в різних джерелах

Редактор повинен дати вам тему для написання статті, наприклад «Міський форум учнівського самоврядування». Отримавши завдання, відвідайте захід, шукайте статті, написані на цю тему в новинних виданнях. Знайдіть статті у різних ЗМІ про минулорічні Форуми дитячої демократії  та прочитайте їх. Збирайте відомості про подію, фіксуйте їх у себе в блокноті.

2. Оформлення структури статті

Зробіть виписки з різних джерел про одну подію, яка відповість на питання: ХТО? ЩО ЗРОБИВ? ДЕ? КОЛИ? ЯК? ЧОМУ? Придумайте заголовок своєї майбутньої статті, наприклад: «Школи Запоріжжя підтвердили свій євроінтеграційний намір».

Рекомендації зі складання заголовків:

http://zps19.at.ua/publ/15-1-0-10

Знайдіть основне повідомлення своєї статті і виділіть його в першому абзаці. Далі розміщуйте менш значиму інформацію, яка уточнює основне повідомлення. Таким чином, ви складете правильну структуру статті. Опитайте організаторів, свідків події про їх враження або про зміст цієї події. Намагаючись отримати коментарі, використовуйте сучасні засоби комунікацій (телефон, інтернет).

3. Рерайт і фото

Склавши структуру статті, напишіть її своїми словами. Вкажіть першоджерела на які ви посилаєтеся у своєму новинному повідомленні. Це можна зробити, наприклад, за допомогою таких частин речення: «Як повідомляє сайт міської ради, …», «За словами директора Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, ….», «На думку представників учнівського самоврядування Запорізького НВК №19 (вказуєте імена), …», «Раніше Портал шкільної преси Запорізького НВК №19 повідомляв, …».

Новина також повинна мати декілька фотозображень, які ілюструють зміст події. В повідомленні світлини виконують важливу роль. Вони створюють ефект присутності читача. Тому потрібно ретельно відбирати кращі за змістом фотографії. Крім того, фотозображення треба готувати до публікації – адаптувати для web (100-300 Kb), відрізати зайві поля. Краще, якщо це будуть Ваші власні фотозображення, але, якщо Ви взяли їх на сторонньому сайті, потрібно вказати, де саме (першоджерело, авторів).

4. Перевірка підготовленого тексту

Якщо ви переписали своїми словами текст новини і підібрали заголовок, прочитайте кілька разів вашу статтю. Зверніть увагу, щоб речення не були занадто довгими. Одне речення — одна думка. Довгі речення розбивайте на короткі. Також не слід робити занадто довгими абзаци. В ідеалі вони повинні складатися не більше, ніж із 3–5 речень.

Коли, вже написавши статтю, ви перевіряєте її в перший раз, зверніть увагу на правильність структури статті, якість заголовка, на довжину речень і абзаців. Коли читаєте статтю вдруге, подивіться на правильність написання слів, на знаки пунктуації. Іншими словами, спочатку подивіться, чи правильна структура статті. Потім перевірте граматику.

Пам’ятайте, що, в першу чергу саме ви, автор статті, а не редактор, відповідаєте за правильну структуру статті і грамотність.

Рекомендується читати текст написаної вами статті 2–3 рази.

5. Відправлення новини редактору для затвердження

Після того, як ви перевірили на помилки свій матеріал, відправляйте його редактору (класному керівнику). Якщо ваша стаття написана добре і не вимагає доопрацювання, класний керівник наддасть дозвіл на публікацію новини на порталі шкільної преси Запорізького НВК №19 . У разі великих недоліків у структурі статті, редактор може повернути вам її, вказавши, що саме в ній має бути виправлено і доопрацьовано.

Після доопрацювання стаття знову відсилається редактору. Якщо цього разу все нормально — публікуйте її.

Використані джерела.

https://www.epochtimes.com.ua/life/leisure/jak-napysaty-stattju-novynu-71363.html

ДОДАТИ НОВИНУ НА ПОРТАЛ ШКІЛЬНОЇ ПРЕСИ >>>

Вхід на сайт

Заради розвитку

Рейтинг успішності

Визначаємо

Коментарі

YML

Характеристика Натрію і Хлору
Натрій: 
До речі, пане Вадиме, Ваша ідея зі створення переліку інтернет-ресурсів медіахолдингу "ВМ-НФ&qu

Я теж абсолютно так думаю. Втім, з'ясовується, що серйозні Інтернет-ресурси, а надто їх розробка

Всі, хто розвиває якийсь бренд, обов'язково повинні мати свій власний сайт, адресу якого розміщу

Ой, загубився перший рядок, він виглядав так:

Хочеш мати власний сайт?

Календар

«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

  • department