ВМ-НФ Архів 1 Архів 2 

Головна| Мій профіль| Реєстрація| Вихід| Вхід|RSS

Фільтр пошуку

Новий навчальний рік ВМ-НФ редколлегии виховний центр здоров'я звіт конференція відео здорові школи Видео ЗНУ Запоріжжя HEALTHY SCHOOLS безпека Конкурс екологія медіатворчість Радио Хімія булінг підсумки Департамент освіти відеоролики медіаосвіта медіаграмотність Департамент освіти і науки Шкільний Медіахолдинг лінійка ЗНВК №19 банки балів квест навчання Кристал Солярис День учителя виховна робота самоврядування День Дублера медіа конкурси Екологічний вектор Андрій Єлькін вибори громадянське виховання президент Республіка Мрія радіо Запорізький НВК №19 Карантин АУП

Категорії розділу

Новини від шеф-редактора ПШП [106]
Новини - Спалах [18]
Новини - КОТ [1]
Новини - Бригантина [5]
Новини - Фортуна [1]
Новини - Креатив [83]
Новини - Кристал [92]
Новини - Фенікс [21]
Новини - Промінь сонця [5]
Новини - Нове місто [5]
Новини - 220V-next [6]
Новини - Ексклюзив [1]
Новини - Соляріс [22]
Новини - Улыбка [1]
Новини - Орео [0]
Новини - Максимум адреналину [1]
Новини - Нью-Скіфія [12]
Бумеранг [0]
Новини - 21 століття [0]
HEALTHY SCHOOLS [51]
Новини в рамках програми "HEALTHY SCHOOLS"

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
mech

Як написати новину?

ДОДАТИ НОВИНУ НА ПОРТАЛ ШКІЛЬНОЇ ПРЕСИ >>>

ВЕБІНАР - ЯК ПИСАТИ НОВИНИ !!!

 

В ідеалі новина пишеться кореспондентом, який побував на місці події. Проте багато видань також використовують жанр, відомий у західній журналістиці як рерайт.

Про рерайт

Щоб написати статтю-новину в жанрі рерайт, з’єднують в одне ціле різні повідомлення, взяті з декількох джерел.  Залишають для статті лише ті уривки, які відповідають основному повідомленню, а решту матеріалу вирізають. Журналіст, таким чином, виписує тільки ті моменти, які дозволяють статті стати цілісною за логікою.

Навіть якщо замітка написана «своїми словами», вона не повинна втрачати свій суто інформаційний або «нейтральний» характер.

Читайте про журналістські стандарти:

http://zps19.at.ua/publ/mediateksti_vid_ekspertiv/zhurnalistski_standarti_informacijna_dovidka/15-1-0-12

СТРУКТУРА НОВИНИ

Перш за все, якщо хочете написати статтю, потрібно підібрати заголовок (хоча іноді це робиться вже після написання статті). Заголовок виконує дві функції: привернути увагу і повідомити інформацію. Для привертання уваги заголовок повинен бути коротким. А щоб увагу утримати, він повинен бути оригінальним. Сконцентрувати максимум інформації в мінімумі слів і подати це якомога оригінальніше — ось у чому полягає складність підбору заголовка.

Звичайно заголовок дає відповідь на питання: «ХТО? ЩО ЗРОБИВ?» або «ЩО СТАЛОСЯ?».

При виборі заголовка пам’ятайте: щоб зацікавити читача, потрібно думати про його інтереси. Наприклад, заголовок «Мер міста на засіданні міської ради обіцяв підтримувати кращі школи» скоріш за все підібраний невдало.  По-перше, він занадто довгий, а по-друге, засідання міської ради — це регулярна практика, вона не дуже, нажаль, цікава для потенційної аудиторії школярів.

Головне для школярів та їх вчителів— це підтримка шкіл, які на це заслуговують. Тому заголовок варто краще всього починати з цього ключового слова: наприклад, «Кращі школи отримають підтримку від мера міста» і т.п.  Такий заголовок дає більше шансів на популярність даної новини. Про популярність новини ми судимо по кількості переглядів сторінки новинного повідомлення.

ЛІД - ПЕРШИЙ АБЗАЦ

Під заголовком у ліді (тобто у першому абзаці статті) журналіст повинен відповісти на 4 питання: ХТО? ЩО ЗРОБИВ? ДЕ? КОЛИ? Це і буде основним повідомленням цієї новини.

Пам’ятайте, що початок основного повідомлення не повинен повністю повторювати заголовок.

У наступних абзацах потрібно також відповісти на питання, які доповнюють лід: «ЯК?/ЯКИМ ЧИНОМ? ЧОМУ? — Тобто, яким чином чи способом було зроблено те, про що повідомлено у ліді; і чому це було зроблено, чи є якісь причини, фактори, передісторія, що стояли за цією подією.

Отже, ваша новинна стаття повинна нагадувати перевернуту піраміду: спочатку подається найважливіша інформація — основне повідомлення в першому абзаці новини, а потім за принципом віддалення розміщують менш і менш важливу інформацію.

АЛГОРИТМ ДІЙ 

Написання статті новинного характеру у цілому складається з п’яти етапів.

1. Вибір теми і пошук цікавої інформації в різних джерелах

Редактор повинен дати вам тему для написання статті, наприклад «Міський форум учнівського самоврядування». Отримавши завдання, відвідайте захід, шукайте статті, написані на цю тему в новинних виданнях. Знайдіть статті у різних ЗМІ про минулорічні Форуми дитячої демократії  та прочитайте їх. Збирайте відомості про подію, фіксуйте їх у себе в блокноті.

2. Оформлення структури статті

Зробіть виписки з різних джерел про одну подію, яка відповість на питання: ХТО? ЩО ЗРОБИВ? ДЕ? КОЛИ? ЯК? ЧОМУ? Придумайте заголовок своєї майбутньої статті, наприклад: «Школи Запоріжжя підтвердили свій євроінтеграційний намір».

Рекомендації зі складання заголовків:

http://zps19.at.ua/publ/mediateksti_vid_ekspertiv/rekomendacii_po_sozdaniju_zagolovkov_kak_privlech_auditoriju/15-1-0-10

Знайдіть основне повідомлення своєї статті і виділіть його в першому абзаці. Далі розміщуйте менш значиму інформацію, яка уточнює основне повідомлення. Таким чином, ви складете правильну структуру статті. Опитайте організаторів, свідків події про їх враження або про зміст цієї події. Намагаючись отримати коментарі, використовуйте сучасні засоби комунікацій (телефон, інтернет).

3. Рерайт і фото

Склавши структуру статті, напишіть її своїми словами. Вкажіть першоджерела на які ви посилаєтеся у своєму новинному повідомленні. Це можна зробити, наприклад, за допомогою таких частин речення: «Як повідомляє сайт міської ради, …», «За словами директора Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, ….», «На думку представників учнівського самоврядування Запорізького НВК №19 (вказуєте імена), …», «Раніше Портал шкільної преси Запорізького НВК №19 повідомляв, …».

Новина також повинна мати декілька фотозображень, які ілюструють зміст події. В повідомленні світлини виконують важливу роль. Вони створюють ефект присутності читача. Тому потрібно ретельно відбирати кращі за змістом фотографії. Крім того, фотозображення треба готувати до публікації – адаптувати для web (100-300 Kb), відрізати зайві поля. Краще, якщо це будуть Ваші власні фотозображення, але, якщо Ви взяли їх на сторонньому сайті, потрібно вказати, де саме (першоджерело, авторів).

4. Перевірка підготовленого тексту

Якщо ви переписали своїми словами текст новини і підібрали заголовок, прочитайте кілька разів вашу статтю. Зверніть увагу, щоб речення не були занадто довгими. Одне речення — одна думка. Довгі речення розбивайте на короткі. Також не слід робити занадто довгими абзаци. В ідеалі вони повинні складатися не більше, ніж із 3–5 речень.

Коли, вже написавши статтю, ви перевіряєте її в перший раз, зверніть увагу на правильність структури статті, якість заголовка, на довжину речень і абзаців. Коли читаєте статтю вдруге, подивіться на правильність написання слів, на знаки пунктуації. Іншими словами, спочатку подивіться, чи правильна структура статті. Потім перевірте граматику.

Пам’ятайте, що, в першу чергу саме ви, автор статті, а не редактор, відповідаєте за правильну структуру статті і грамотність.

Рекомендується читати текст написаної вами статті 2–3 рази.

5. Відправлення новини редактору для затвердження

Після того, як ви перевірили на помилки свій матеріал, відправляйте його редактору (класному керівнику). Якщо ваша стаття написана добре і не вимагає доопрацювання, класний керівник наддасть дозвіл на публікацію новини на порталі шкільної преси Запорізького НВК №19 . У разі великих недоліків у структурі статті, редактор може повернути вам її, вказавши, що саме в ній має бути виправлено і доопрацьовано.

Після доопрацювання стаття знову відсилається редактору. Якщо цього разу все нормально — публікуйте її.

Використані джерела.

https://www.epochtimes.com.ua/life/leisure/jak-napysaty-stattju-novynu-71363.html

ДОДАТИ НОВИНУ НА ПОРТАЛ ШКІЛЬНОЇ ПРЕСИ >>>

Вхід на сайт

Пошук

Рейтинг успішності

ТОП-5

1 місце - КРИСТАЛ
2 місце - КРЕАТИВ
3 місце - СОЛЯРИС
4 місце - ПРОМІНЬ СОНЦЯ
5 місце - БРИГАНТИНА

[2020-02-27]  
Підсумки роботи класних колективів в цьому році підбиватимуться за допомогою техніки скрайбінгу – КОНКУРС ДИРЕКТОРАКОНКУРС СКРАЙБІНГ-ПРЕЗЕНТАЦІЙ "ТАКИМ БУВ ЦЕЙ ЧУДОВИЙ РІК"

Коментарі

Комментирую этот урок! Молодцы, что ставите под видео "лайки" и "дизлайки". Всё ...

В банк медиаобразовательного центра "Кристалл" за медиатворчество перечисляем 8000+ 
...

Комментарии к уроку 
Молодцы! Юнкоры "Кристалла" продолжают развивать ленту новостей на портале школьной прессы...


Друзі сайту

 • department

 • Архів записів

  Календар

  «  Квітень 2020  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930

  Ми у Фейсбуці

  ВМ-НФ