Тиждень знань безпеки життєдіяльності «З вогнем не жартуй!» проводився в Запорізькому НВК №19 в межах шкільного плану дій національної програми активностей "Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів". Адже протипожежна безпека - це запорука збереження здоров'я та благополуччя людей. Саме тому справжні "Здорові школи" приділяють цьому питанню належну увагу.
#HS_UA #HealthySchools_UA #ЦентрКСВ #Mondelez
З метою поглиблення знань учнів зі збереження здоров’я та життя під час пожежної небезпеки, був проведений урок в 7–А кл на тему «Пожежна безпека в громадських приміщеннях».
В ході уроку учні ознайомились з первинними засобами пожежогасіння, продемонстрували види вогнегасників, вивчили знаки та таблички евакуації , ознайомилися з алгоритмом дій в разі виникнення пожежі у громадському приміщенні та правилами поведінки задля збереження здоров’я та життя.
Обговорення теми «Спасіння людей під час пожежі» відбулося на уроці в 8-А кл. Учні розглянули реальну історію про героїчну поведінку школярів під час пожежі та ознайомилися с важливою професією пожежних, які спасають життя та здоров’я людей.
Моделювання ситуації та відпрацювання навичок надання першої допомоги людям під час пожежі допоможуть учням розвивати вольові якості та своєчасно надавати допомогу в надзвичайних ситуаціях, рятуючи своє та чуже життя.
Учні 4х класів відвідали виставку творчих робіт , виконаних в техніці паперо пластики за темою «Техніка на службі рятувальників». Діти усвідомили що за допомогою цих машин пожежні рятують здоров’я та життя людей.
Нагадуємо, що у більшості випадків причинами виникнення пожеж є конкретні люди, їх легковажність, нехтування правилами пожежної безпеки, халатність і неуважність при користуванні електропобутовими приладами і вогнем.
Найбільш розповсюджені причини виникнення пожеж
- необережне поводження з вогнем;
- порушення правил будови та технічної експлуатації електричного устаткування (експлуатація несправних чи саморобних електричних приладів, коротке замикання, залишені без нагляду ввімкнені електричні прилади);
- порушення правил пожежної безпеки при пічному опаленні ( несправні димарі);
- пустощі дітей з вогнем ( запалювання паперу, стружок, легкозаймистих речовин);
- газові розряди та атмосферна електрика;
- недотримання правил пожежної безпеки при користуванні газом ( залишені без нагляду ввімкнені газові прилади, сушіння білизни над газом та ін. ) ;
- підпалювання ( через необережність, незнання правил пожежної безпеки )
- несправність або неправильна експлуатація електроустаткування, електропобутових приладів, газових плит;
- вмикання до однієї розетки побутових приладів великої потужності;
- розігрівання лаків і фарб на відкритому повітрі.
- Користування саморобними електрогірляндами для ялинки, запалювання хлопавок, бенгальських вогнів поблизу хвої, використання легкозаймистих маскарадних костюмів з паперу та вати.
Також нагадуємо: Пожежна безпека в школі регламентується правилами. Основним документом є «Інструкція з пожежної безпеки», яка включає в себе: загальні положення, вимоги пожежної безпеки, дії при пожежі. У загальних положеннях зазначено, що весь персонал, а також всі учні, гості та відвідувачі школи повинні ознайомитися з даною інструкцією та слідувати їй. Що ж говорять правила? Пожежна безпека в школі завжди контролюється, тому зазначено, що всі території повинні бути доступні для під'їзду, на них не повинно бути сміття, а так само ніщо не повинно заважати доступу до пожежного інвентарю. До приміщення самої школи пред'являються вимоги: вся територія повинна бути поділена за класами небезпеки. Наприклад, кабінет хімії більш небезпечний, ніж кабінет співу. Також не повинно бути пального сміття. Меблі повинна розташовуватися так, щоб не перекривали виходи та вікна, а якщо на вікнах є грати, то вони повинні відкриватися.
Автор: Виховний центр Запорізького НВК №19
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|