Тютюнопаління та його негативні наслідки можна вважати ще однією глобальною проблемою людства.
Повідомляє сайт День
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) з допомогою Всесвітнього банку реконструкції і розвитку підрахували, що економічні втрати від куріння щороку складають 200 млрд. доларів, щорічно у світі від тютюнопаління помирає 4,2 млн. осіб, приблизно 700 млн., або майже половина, дітей у всьому світі відчувають на собі вплив пасивного паління.
Тому в Запорізькому НВК №19 у відповідності з планом дій в рамках Національного конкурсного проекту "Здорові школи" відбулась виставка плакатної творчості під назвою "Світ без паління".
#HS_UA, #HealthySchools_UA, #ЦентрКСВ, #Mondelez
Автори плакатів намагалися відобразити проблему лаконічними та яскравами засобами плакатного містецтва, закликали свою аудиторію до критичного сприйняття сутності існуючих ризиків.
Боротьба з тютюнопалінням є особливо актуальною для країн, що розвиваються. Вони стають основними споживачами тютюнової продукції. У цих країнах відсоток населення, що курить, неухильно збільшується. На жаль, Україна також входить до ряду найперспективніших донорів «сірого змія», - пише сайт "День.Київ. UA"
Важливо пояснювати учням, що у загальній структурі смертності 80% — це хронічні неінфекційні хвороби (серцево-судинні, онкологічні, хронічні неспецифічні захворювання легень та ін.), розвитку яких сприяє тютюнопаління, - кажуть педагоги Запорізького НВК №19.
Виявляється, що від 1 до 8% внутрішнього валового продукту багатьох країн витрачається на лікування хвороб, які виникли в результаті тютюнопаління, та оплату інвалідності, з ним пов’язаної. Крім того, у цілому на нашій планеті тютюнові плантації займають площу близько 5 млн. га.
В це важко повірити, але забруднення повітряного басейну тютюновим димом перевищує забруднення повітря вихлопами автомобілів у 4,5 разів, - коментує ініціатор заходу педагог-організатор Запорізького НВК №19 Олена Кокоріна.
Перед тим, як оголосити тематику виставки, - розповідає пані Олена, - ми розяснювали нашим учням, що щорічно з вини курців у світі виникають сотні тисяч пожеж, які забирають десятки тисяч життів, знищують природні та створені людиною ресурси, які оцінюються мільярдами доларів. Внаслідок цієї згубної звички в Україні щорічно помирає понад 120 тисяч осіб, з них 85 тисяч — у віці 35—65 років, тобто кожний восьмий помирає від наслідків куріння, понад 9 млн. курців України «прокурюють» понад 200 млн. доларів щорічно.
Додатково:
За даними соціологічних досліджень, «пусковими» факторами початку куріння серед дівчат і молодих жінок є вплив однолітків (45%), неспроможність протиставити себе іншим (35%), тютюнопаління в сім’ї (28%).
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала боротьбу з курінням пріоритетним напрямком у своїй діяльності та неухильно веде розробку конвенції «Світ без тютюну». З 1994 р. ВООЗ проводить змагання «QUIT & WIN» («Не палити і стати переможцем») серед курців, що відмовилися від паління протягом місяця. Лотерея «QUIT & WIN» спрямована на підтримку тих, хто неймовірними зусиллями зміг відмовитися від своєї шкідливої звички.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|