14 травня, у п'ятницю, у межах VII Міжнародної науково-практичної конференції "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" відбулась онлайн-лекція "СУЧАСНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ МЕДІАОСВІТИ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ".
Лекцію провів доцент кафедри інформаційної та технологічної освіти ЗОІППО Іванов С.А., в якості спікера виступив керівник Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" та педагог-організатор Запорізького НВК №19 Єлькін А.В.
Сергій Іванов в ході лекції звернув увагу на багатоманітність компетенцій, які можуть формуватися в рамках медіаосвітнього процесу. За його словами, найбільш ефективною моделлю впровадження медіаосвіти є модель шкільного медіахолдингу, коли освітній заклад створює оптимальні умови для медіатворчості учнів, що дозволяє здійснювати продуктивну діяльність та формувати в учнів їх власний образ світу.
Андрій Єлькін ознайомив слухачів з медіаосвітньою моделлю Запорізького НВК №19, яка впроваджується, починаючи з 2008 року. Він зосередив увагу на питаннях забезпечення безперервності, сталості роботи Шкільного Медіахолдингу, розповів про інструменти підтримки стабільної роботи медіаосвітніх центрів, про особливості цифрового простору ЗНВК №19.
Відбувся екскурс по Порталу Шкільної преси, учасники ознайомились з налаштуванням сайту, з рівнями доступу сторінок додавання матеріалів, забезпеченням зворотного зв'язку, сервісами навчання, консультування, системою поширення контенту.
Керівник ШМХ "ВМ-НФ" розповів про важливість управління медіаосвітнім процесом, про заходи планування, моніторингу і оцінки, про можливості підвищення медіапедагогічних компетенцій вчителів.
Також слухачі дізналися про інструменти мотивації – заохочення, стимулювання, змагальність, які традиційно застосовуються в медіаосвітньому процесі Запорізького НВК №19.
На думку Андрія Єлькіна, кожного року потрібно удосконалювати матеріально-технічну базу та складати цікаву програму заходів. Загальношкільні конкурси, колективні творчі медіасправи не повинні повторюватися, потрібно враховувати здібності дітей, постійно покращувати можливості для творчої самореалізації кожного учня.
Також він розповів про актуальність синергії з партнерами, подякував Академії української преси, Інституту соціальної і політичної психології НАПН України, Департаментові освіти і науки ЗМР, ЗОІППО, факультетові журналістики ЗНУ, які традиційно надають науково-методичну та технічну допомогу в реалізації медіаосвітнього процесу Запорізького НВК №19.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|