12 квітня, в п'ятницю, в раках Екологічного марафону "Планета Земля - територія Мрії" представники волонтерського підрозділу "21 століття", учні 11-А класу, провели інформаційно-просвітницьку акцію "Що ми їмо".
Захід відбувся з метою вирішення завдань шкільного плану дій в контексті участі у Національній конкурсній програмі "Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів"
В ході акції волонтери розповсюджували тематичні буклети Всеукраїнської екологічної громадської організації "МАМА-86" і розповідали про користь органічного харчування, про те як розпізнавати органічні продукти, як працювати з етикетками і звертати увагу на відповідне маркування.
Дивіться відео з місця події
Про що нам говорить звичка придивлятися до знаків про безпеку і корисність їжі? Про те, що людина знає, що якість продуктів харчування впливає на здоров'я.
А чи знаєте ви, як відрізнити органічний продукт від псевдоорганічного? Якщо на продукті написано «органічний», чи є це органічний продукт? Можливо це просто маркетингове рішення?
Просте використання слів «органічний, біо» не гарантує «чистоти продукту» і не підтверджує застосування принципів органічного виробництва.
Нагадуємо, що відповідно до законодавства нашої країни традиційна продукція виготовляється за загальноприйнятими технологіями виробництва сільськогосподарської продукції, де можна використовувати будь-які хімічні засоби захисту рослин (пестициди), синтетичні мінеральні добрива, консерванти, штучні барвники, стимулятори росту, гормони, антибіотики, ароматизатори, стабілізатори, підсилювачі смаку
Всі ці інгредієнти можуть нашкодити Вашому здоров’ю!
Органічне маркування - це гарантія чистоти і безпеки продукту. Маркування «сертифікований органічний» споживачеві говорить про те, що продукт харчування або товар не містить шкідливих для здоров’я речовин. Тільки спеціальний знак (маркування) може підтвердити відповідність продукту статусу «органічний». Щоб розміщувати ці знаки на упаковці виробник зобов'язаний мати відповідні документи, сертифікати.
У сертифікаті на продукцію зазначено ім'я виробника, найменування продукту, термін дії сертифіката, ім'я сертифікаційного органу.
Запитуйте сертифікат у продавця!
Маючи ці дані можна простежити історію створення продукту.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|