Незнання історії небезпечно її повторенням. Злочини нацистів, особливо голокост (масове знищення євреїв і ромів) часів Другої Світової війни на українських землях, забрали життя біля 5,5 млн. людей різних національностей.
Масові вбивства мирних мешканців Києва у Бабиному Яру відбулися у вересні 1941 року та продовжувалися до повернення міста під контроль радянської влади.
За цей час в урочищі Бабин Яр було знищено 70 000 людей. Наймолодшому було 3 дні, найстаршому 103 роки. Серед жертв нацистів були євреї та роми, радянські військовополонені та підпільники, українські націоналісти.
Сьогодні важливо пам'ятати про ці події та не допустити повторення геноциду в майбутньому. Саме тому до 80 роковин трагедії у Бабиному Яру МОН України запланувало проведення 29 вересня 2021 року Національного уроку пам’яті.
Для учнів 6-б класу цей урок було проведено 4 жовтня. Діти уважно слухали розповідь класного керівника, разом переглядали презентацію та відео матеріали до уроку, задавали непрості питання.
Захід було проведено із врахуванням віку та емоційної зрілості шестикласників. Під час підготовки уроку вчителем використано відповідні Методичні рекомендації.
У цьому році усі бажаючі на платформі «Червона точка пам'яті» могли розмістити власну історію та долучитися до відновлення історичної правди про Голокост.
Хештеги #БабинЯр #ЧервонаТочка. Головні моральні та практичні уроки, які винесли учні з цього заходу: негативно сприймати будь яку дискримінацію, критично мислити, берегти власну державу та цінувати життя.
автор Старова І.В.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|