Учні 6-б класу вперше взяли участь у написанні традиційного радіо диктанту національної єдності, який щороку організовують з нагоди Дня української писемності та мови. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови. Уперше радіо диктант пройшов 2000 року.
У цьому році адміністрацією було прийняте рішення написати диктант учням 5-9 класів нашої школи У 6-б класі написання відбувалося в режимі відео конференції. Діти писали разом із класним керівником.
Текст у цьому році читав відомий український письменник Юрій Андрухович, який використав уривок зі своєї нової книги. Дивовижно, але учні 6 класу впоралися із завданням, хоче текст диктувався дуже швидко.
Наприкінці діти продемонстрували свою роботу для загального фото. У святковий День української писемності та мови хочу щиро побажати всім нам любити та берегти свою рідну мову. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!
Нагадуємо: День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковано 1997 року Указом Президента № 1241/97.
У цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця, якій був першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова, бо саме він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”, яка була завершена близько 1113 року.
Нажаль, українська мова свідомо знищувалась владою з початку 17 ст. Якщо перерахувати всі утиски української мови, то вийде ціла книга: у нас 172 рази забирали мову, книжку, пісню, літургію. Український письменник, громадський діяч Василь Шкляр нещодавно визначив: "Є в української нації найбільший герой, який зазнав найжорстокіших нападів і якого росіяни намагалися знищити у першу чергу, бо знали, що з ним ми нездоланні. Це – наша мова".
В сучасній українській державі поступово права українців на власну мову відновлюються. Молоде покоління розуміє, що жити в країні, мову якої ти не знаєш, досить дивно та незручно.
Зі святом Вас, дорогі учні, колеги та батьки! Щастя Вам, добра та нових здобутків на благо нашої України!
автор Старова І.В.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|