До Дня захисника вітчизни в Запорізькому НВК №19 традиційно проводяться цікаві заходи. В цьому році шкільна громада звернула увагу на оригінальну виставку моделей військової техніки – авторської творчості учня 7-В класу Олександра Бачурського.
Юнкори медіаосвітнього центру «Бригантина» ШМХ «ВМ-НФ» з задоволенням поспілкувалися з Олександром та дізнавалися про подробиці чудового захоплення свого однокласника.
- Як і коли з'явилося це захоплення?
- Моє захоплення моделюванням бронетехніки з'явилося майже півтора року назад, літом 2020 року. Все почалося з того, що мені подарували пластикову модель радянської ПТ-САУ СУ-152, і я захотів зробити з нею діораму, зробив з картону башту танка Pz. V "Panther", зробив діораму як СУ-152 наїжджає на башну Pz. V. Як наслідок, вирішив спробувати зробити і корпус, що в мене гарно вийшло, потім зробив другий танк, третій...
- Що потрібно вміти, щоб виготовляти ці моделі? Що це заняття дає тобі?
- Щоб виготовляти такі моделі не потрібно особової навички, потрібен досвід, а саме те, як ти сам для себе бачиш свій виріб. Наприклад, зараз мій перший танк здається мені просто жахливим, а півтора року тому він мені здавався рівним пластиковій моделі. Це зайняття дає мені по-перше історичні знання та знання різних термінів. Завдяки йому я почав цікавитися історією, і вже знаю майже всі бойові машини першої половини 20 століття, а про деякі навіть можу розказати історичну довідку з пам'яті. Також коли я почав конструювати моделі, я вивчав історичні креслення, і вивчив багато нових термінів, які, я гадаю, потрібні тільки справжнім інженерам.
- Який матеріал використовуєш?
- Зараз використовую у більшості сплошний картон товщиною 2-3 мм, раніше використовував грубий гофрокартон товщиною 5 мм. Також використовую дроти від звичайних скріпок, папір та бинт.
- Чому саме військова техніка? Над якою моделлю працював найбільше?
- Моделювати почав саме військову техніку, тому що захоплююся нею все своє життя, скільки я себе пам'ятаю, і вже дуже давно я відчував, що вона стане моїм призванням. Найбільше працював над моделлю радянського важкого танку КВ-1, робив його все літо 2021 року, і закінчив на початку вересня.
- Хто допомагає? Хто підтримує?
- Допомагають і підтримують абсолютно всі родичі і не тільки. Але більше всіх допомагає батько, завжди підказує як краще зробити тий чи інший механізм, те чи інше кріплення.
- Які подальші плани?
- Після того, як подарую модель САУ 2С1 "Гвоздики" шляхетним воїнам української армії, планую зробити танк з гідравлічними механізмами, які зроблю за допомогою шприців та крапельниць. Також у планах є експерименти по розробці справжньої робочої ходової, яка не запинається кожні 10 см.
- Що хочеш побажати учням школи? Чи потрібно мати якесь захоплення, щоб життя було більш цікавим та змістовним?
- Учням нашої школи хочу побажати великого натхнення, знаходження свого захоплення, заради якого вони будуть з нетерпінням чекати початку вивчення нових наук, таких як наприклад хімія, геометрія, географія. Мені у своєму хобі вже знадобилися, чи обов'язково знадобляться ці предмети, воно мене мотивує гарно вчитися і все розуміти щоб у майбутньому робити точні, копійні, механізовані моделі для музеїв і не тільки.
- Чи зміг би провести майстер-клас для учнів початкової школи?
- З радістю провів би майстер-клас для учнів початкової школи.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|