9 січня, у середу, в ході наради педагогів відбулося обговорення питань подальшої реалізації програми впровадження медіаосвіти, яка здійснюється в структурі шкільного медіахолдингу «Вісник Мрії – Новий Формат» Запорізького НВК №19.
Як відомо, апробація авторської моделі масової медіаосвіти школярів «ВМ-НФ» в Запорізькому НВК №19 розпочато у 2008 році. З тих пір педагогічному колективу школи-комплексу вдалося створити потужні інструменти формування медіакомпетенцій учнів, апробувати та задіяти ефективні практики співпраці учасників медіаосвітнього процесу. Зокрема, створено та системно наповнюється Портал шкільної преси, всі 5-11 класи мають власні медіаосвітні центри, видають газети, створюють онлайн новини, беруть активну участь у медіаконкурсах.
Про це нагадав керівник Шкільного Медіахолдингу «ВМ-НФ», педагог-організатор ЗНВК №19 Андрій Єлькін.
За його словами, про ефективність роботи підрозділів Шкільного Медіахолдингу «ВМ-НФ» можна судити, аналізуючи досягнення учнів та педагогів школи, які фіксуються, завдяки працюючій системі підбиття підсумків активностей редколегій за результатами кожного сезону конкурсної програми «ВМ-НФ». Саме банки балів підрозділів дозволяють визначити кращі медіаосвітні центри школи та побачити, які класні керівники мають найвищій рейтинг медіапедагогічної майстерності.
- За результатами конкурсних сезонів «ВМ-НФ» ми визначаємо ТОП-5 медіаосвітніх центрів школи, що дозволяє бачити лідерів медіаосвітнього процесу та завдяки цьому переймати найбільш цінний досвід з формування медіаграмотності, - каже Андрій Єлькін. Він звернув увагу на успішну діяльність редколегій газет «Кристал», «Креатив» та деяких інших.
Педагог-організатор зауважив, що на сьогодні експерти ШМХ «ВМ-НФ» відстежують активності у трьох напрямках. Це – газетна журналістика юнкорів, онлайн журналістика та участь учасників шкільного медіаосвітнього руху у зовнішніх конкурсних програмах.
На думку Андрія Єлькіна, говорячи про ефективність медіаосвітньої моделі «ВМ-НФ», важливо звертати увагу на результативність участі учнів ЗНВК №19 у міських та обласних медіаконкурсах, де зусилля учасників оцінює журі найвищого експертного рівня. У цьому цензі ми маємо можливість спостерігати, коли саме учасники від ЗНВК №19 у той чи іншої номінації займають призові місця.
При цьому, - підкреслює педагог, - кожний підрозділ має той чи інший потенціал для подальшого розвитку. Комусь треба активізуватися, створюючи онлайн-новини, комусь - удосконалювати дизайн або працювати над змістом текстів. Адже, при виконанні передбачених практик, з’являється можливість розуміння інформаційно-комунікаційних технологій зсередини та відбувається десакралізуючий процес адекватного сприйняття медіа, який в експертному середовищі ще називають медіаграмотністю.
В ході обговорення медіапедагоги пропонували актуальні заходи з поліпшення експертних форматів та з удосконалення працюючої веб-платформи. Наприклад, було вирішено розглянути більш детально критерії оцінювання аудіовізуальних медіатекстів - які якісно-кількісні показники враховують експерти при нарахуванні балів у банки балів медіаосвітніх досягнень у першу чергу, а що вважається другорядним . Як повідомили нам у Ресурсному центрі ШМХ «ВМ-НФ», підготовка таких відомостей вже розпочато та у найближчий час цей файл буде надано для подальшого обговорення та узгодження на рівні медіапедагогічного колективу школи.
Нагадуємо, що у 2018-2019 навчальному році здійснюється 20 сезон проектних активностей Шкільного Медіахолдингу «ВМ-НФ» Запорізького НВК №19. Цей етап завершиться 28 лютого, і на початку березня відбудеться підбиття підсумків з визначенням ТОП-5 кращих медіаосвітніх центрів Року та імен найбільш успішних учасників-учнів.
Також нагадуємо, що медіаосвітній напрямок в Запорізькому НВК №19 розглядається як стратегічний пріоритет діяльності Дитячо-юнацької громадської організації «Республіка Мрія».
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|