До Дня української писемности, який святкують 9 листопада, в нашій школі було заплановано декілька цікавих заходів, в яких ми прийняли участь. Для 5-6 класів був організований квест «Наша мова калинова», який проходив на перервах. Діти виконували цікаві завдання та створили газети.
Учні 7 – 11 класів записували відео ролики «Вірші про мову» та розмістили їх на порталі шкільної преси. Дівчата нашого класу декламували вірш Юрія Рибчинського «Мова, наша мова» та з допомогою батьків зняли відео, а Мелешко Ілля змонтував ролик і виклав його в інтернеті.
Ще одним завданням було прикрасити двері класної кімнати у національному стилі.
Також булла організована виставка стіннівок про видатних письменників. Ми готували її про Лесю Українку.
Ще учні нашого классу прийняли участь у написанні всеукраїнського диктанту національної єдності, який вся Україна писала вже 19-й раз.
А чи знаєте ви, що назву «українська мова» вживали, починаючи з XVI ст., на позначення мови українських земель Речі Посполитої, однак до середини XIX ст. основною назвою мови, що тепер зветься українською, було поняття «руська мова». Це почало вносити плутанину від моменту приєднання України до Московії та згодом Російської імперії, оскільки росіяни у XVIII ст. стали позначати свою мову схожим прикметником (рос. «русский языкъ»). Після певного періоду вагань, під час якого мову України намагалися відрізняти від російської за допомогою різних назв, поняття «українська мова», зрештою, поступово перемогло в усіх українських регіонах.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна.
Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.
Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».
Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Автор статті: Давиденко Поліна
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|