Онлайн урок історичної пам'яті для учнів 5-б класу з теми: “Війна в історії моєї родини” відбувся 5 травня.
Напередодні учні отримали завдання підготувати розповідь про те, як саме Друга світова війна пройшлася про долях їхніх пращурів.
Майже половина учнів класу за допомогою батьків підготували розповіді. Серед них були історії про мужніх солдатів та офіцерів, які завершили війну в Німеччині, або втікали з німецького полону та продовжували боротьбу з нацизмом.
Були розповіді про жертв насильницького вивозу на роботи до Німеччини молоді з українських земель та про жахіття окупаційного режиму. Наприклад, прадідусь Нікольнікова Івана - Оленев Олександр Георгієвич пройшов усю війну. Він отримав чисельні нагороди за свої подвиги. В родині ретельно зберігають документи та старі фотографії.
6 травня представники 5-б класу Іванченко О., Ляхович М. та Юхно Я. взяли участь у виготовленні квітки пам'яті під час проведення онлайн майстер класу "Мак пам'яті" 6 травня. Представлена робота Юхно Ярослави.
Нагадуємо, що Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. У травні Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв. День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.
У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.
За деякими даними, жертвами цієї війни стали понад 80 мільйонів людей. Не забувати про цю страшну трагедію - наш прямий обов'язок.
На допомогу педагогам пропонується посилання на методичні рекомендації 2021 року: https://don.kyivcity.gov.ua/files/2020/5/6/mmon.pdf
автор Старова І.В.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|