Портал шкільної преси Запорізької гімназії №19 Запорізької міської ради

 

 

Пошук

Фільтр пошуку

ВМ-НФ Запоріжжя конференція медіаосвіта конкурси АУП ЗНВК №19 Запорізький НВК №19 Шкільний Медіахолдинг Конкурс радіо Андрій Єлькін Республіка Мрія здоров'я Кристал здорові школи звіт медіаграмотність навчання відео Шевченківські пакети плакати постер HEALTHY SCHOOLS плакат безпека медіатворчість урок екологія РК медіакультура 7 клас 9 клас булінг виховна робота 8 клас основи медіаграмотності практична робота екологія Солярис Департамент освіти і науки біологія еко-марафон Вісник Мрії челендж самоврядування медіа Карантин Хімія дистанційне навчання кіноклуб

Категорії розділу

Новини від шеф-редактора ПШП [134]
Новини - 24/7 [21]
Новини початкової школи [2]
Новини інших МЦ [17]
Новини - Олімпія [18]
Новини - Бригантина [14]
Новини - Креатив [105]
Новини - Кристал [123]
Новини - Фенікс [24]
Новини - Промінь сонця [7]
Новини - Нове місто [6]
Новини - Соляріс [23]
Новини - Нью-Скіфія [12]
HEALTHY SCHOOLS [51]
Новини в рамках програми "HEALTHY SCHOOLS"

Ми у Фейсбуці

ВМ-НФ


9:54 PM
Шестикласники звернули увагу на Всеукраїнський день бібліотек

На календарі останній день першого осіннього місяця - 30 вересня. І сьогодні починаючи з 1998 року відзначається Всеукраїнський день бібліотек! З такої нагоди, сьогодні на класній годині, наш класний керівник Надія Федорівна, розповідала нам цікаві факти про бібліотеки.

Бібліотеки – для одних це лише місце зберігання книжок, для інших казковий світ, де можна зануритися у цікаві події минулого, сучасності та навіть фантастичного майбутнього. Це місце, де можна знайти відповідь на мільйони запитань, адже бібліотека – це накопичення людських пізнань багатьох століть.

Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

А ви знали, що Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед провідних — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека України, Державна науково-технічна бібліотека України та інші.

І наостанок декілька цікавих фактів про бібліотеки.

- Персидський візир Сахіб прославився в X столітті своєю бібліотекою, а не державними діяннями. Зі своїми 117 тисячами книг він не розлучався навіть під час військових походів. Разом з військами йшли чотириста верблюдів, навантажені томами. Тома розташовувалися в алфавітному порядку, і так само за алфавітом рухалися верблюди. Коли візир хотів відволіктися від кровопролиття і почитати, караванщики- бібліотекарі легко знаходили необхідну книгу.

- Книги мають дуже велику цінність, про що свідчить практика приковувати книжки ланцюгами ,яка існувала в Середньовічній Європі до 18 сторічя. Таким чином книжки можна було почитати, але узяти з собою ні. В ті часи книжки на полку ставили корінцем всередину, щоб зручніше було діставати і не заплутуватися в ланцюгах.

- Найзагадковіша бібліотека в історії - це легендарна бібліотека Івана Грозного. Це колекція книг і документів, останнім власником якої ймовірно був Іван IV. За однією з версій, бібліотека була їм захована. Її пошуки ведуться вже кілька століть, однак вона досі не знайдена. Є припущення, що бібліотека замурована в підземеллях Кремля.

- Однією з найбільших бібліотек за всю історію людства є Бібліотека Конгрессу США у Вашингтоні. Бібліотека налічує більше 75 млн найменувань, включаючи книги, фотографії, записи, музичні композиції. Бібліотека відкрилася у 1800 р. із загальною вартістю книг у 5 тис. доларів.

- В Стародавньому Єгипті всі кораблі, які припливали до Олександрії, мусили здавати свої книги до бібліотеки для копіювання. Оригінал залишався в бібліотеці, а копія повертала власнику.

- Систему класифікації книг в бібліотеці винайшли в Давньому Китаї.

На сьогодні з розвитком Інтернету технологій і створенням електронних бібліотек відвідування стаціонарних дещо скоротилося, але ніякі технології не зможуть передати ту загадкову атмосферу,яка панує серед величезної кількості книжок, що вишикувалися в рядок на величезних стелажах бібліотеки.

Учні нашого класу намалювали дуже гарні малюнки, присвячені дню бібліотек. Ще, учні нашого класу, принесли з дому художні книги та подарували їх у шкільну бібліотеку. Бібліотекар подякувала нам і з радістю взяла їх.

Бажаємо вам читати побільше книжок і відмінного настрою!

 

Камінська С.

 


Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
Категорія: Новини - Креатив | Переглядів: 465 | Додав: shvedunms | Рейтинг: 4.5/6

Слідкуйте за новинами в групі "Запорізький НВК №19"
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Всього коментарів: 3
avatar
1
1 mech • 10:45 PM, 2019-09-30
Яка змістовна та одночасно важлива новина. 40 000 бібліотек в Україне! І наш Портал шкільної преси завдяки зусиллям юнкорів поступово перетворюється в велику бібліотеку, тільки у декілька більш сучасну - в електронну. )
Молодці! Так тримати!
8000+
avatar
0
2 Spes • 7:33 AM, 2019-10-01
Рівняйтеся на древніх...ЧИТАЙТЕ!!!! )))
avatar
0
3 misha897gr • 8:03 PM, 2019-10-02
Дужє гарно
avatar

Новини

 

[2023-06-18]
Любов Найдьонова: Щоб подолати булінг, вчіться перетворювати «мінуси» на «плюси»!Любов Найдьонова: Щоб подолати булінг, вчіться перетворювати «мінуси» на «плюси»!

[2023-05-02]
Вітаємо нашого чемпіона з перемогою!Вітаємо нашого чемпіона з перемогою!

[2023-04-30]
Згадали Чорнобильську трагедію та обирали кращу стратегію розвитку енергетики для УкраїниЗгадали Чорнобильську трагедію та обирали кращу стратегію розвитку енергетики для України

[2023-04-28]
Як спасати планету, дізналися учасники кіноклубної події

[2023-04-24]
22 квітня - Всесвітній день Землі! Радіо «РМ» транслювало передачу 22 квітня - Всесвітній день Землі! Радіо «РМ» транслювало передачу "Електронні відходи - Стоп!"

Фото


Публікації

Завершилось навчання в рамках програми Доку Діє 2.0. Можна підбивати підсумки.Завершилось навчання в рамках програми Доку Діє 2.0. Можна підбивати підсумки.

Контрольна робота з теми «Хімічні реакції» 9 КЛАС

Школа лідерів - майстер-класи

Перелік проектів на вибір для учнів 6-9 класів

Школа сайтобудування

Обираємо логотип 2022-2023Обираємо логотип 2022-2023

ВСЯ ХІМІЯ за 8 клас в 1 уроці + таймкоди

Складові аналізу медіатексту

По слідам війни, йде допомогаПо слідам війни, йде допомога

Поняття про оксиди, окиснення (горіння, повільне окиснення, дихання)

Вхід на сайт

Заради розвитку

Рейтинг успішності

Визначаємо

Коментарі

YML

Характеристика Натрію і Хлору
Натрій: 
До речі, пане Вадиме, Ваша ідея зі створення переліку інтернет-ресурсів медіахолдингу "ВМ-НФ&qu

Я теж абсолютно так думаю. Втім, з'ясовується, що серйозні Інтернет-ресурси, а надто їх розробка

Всі, хто розвиває якийсь бренд, обов'язково повинні мати свій власний сайт, адресу якого розміщу

Ой, загубився перший рядок, він виглядав так:

Хочеш мати власний сайт?

Календар

«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

  • department