Це питання хвилює не тільки мешканців Запоріжжя, але й інших промислових міст та містечок України, тому учні 6-9 класів філії №3 ЗНВК №19 глибше занурилися в цю проблему під час виконання проекту " Чим дихає Запоріжжя?". Дослідивши відкриті джерела інформації, учні поглибили знання про влив забрудненого повітря на своє здоровя та запропонували шляхи по зменшенню небезпеки.
Зростання надходжень токсичних речовин у навколишнє середовище, перш за все, впливає на здоров'ї населення, погіршується якість продуктів сільського господарства, відбувається вплив на клімат окремих регіонів і стан озонового шару, загибель флори і фауни. Забруднене повітря вперш за все впливає на здоров'я дихальної системи мешканців, викликаючи такі страшні захворювання як рак та астму, аллергію.
Крім того, забруднене повітря викликає психічні розлади у дітей. Підлітки, які живуть у районах з поганою якість повітря, частіше піддаються психозу. Спричиняють це оксиди нітрогену, чадний газ, пари бензену, метану та дрібнодиспрерсні тверді частинки, які потрапляють до органів дихання мешканців забруднених міст. При тривалій дії на людину альдегіди викликають роздратування слизистих оболонок очей і дихальних шляхів, а при підвищенні концентрації - головна біль, слабкість, втрата апетиту, безсоння.
У організм через органи дихання поступає приблизно 50% з'єднань свинцю. Під дією свинцю порушується синтез гемоглобіну, виникає захворювання дихальних шляхів, сечостатевих органів,нервової системи. Особливо небезпечні з'єднання свинцю для дітей дошкільного віку, оскільки можуть викликати розумову відсталість.
За останні 10 років стан повітря в Запоріжжі не покращився, а мешканці області очолили рейтинг по онко-захворюванності. Підраховано, що за рік на голову кожного запоріжця промислові підприємства скидають 35 кг отруйних речовин. В першу чергу це заводи: "Запоріжсталь, "Запорізький завод ферросплавів", "Запоріжкокс". Ми не можемо вибирати яким повітрям дихати, але можемо скористатися деякими порадами: піклуйтесь про здоровя носової порожнини, оскільки вона затримує пил та інші шкідливі речовини, уникайте прогулянок в час пік транспорту, правильно харчуйтесь, підвищуйте імунітет. Якомога більше висаджуйте дерева та квіти. Але найголовніше - привертайте увагу суспільства та влади до проблеми і ризиків, яке несе в собі забруднене повітря.
Таким чином, необхідні спільні зусилля громадськості, бізнесу та влади для зниження рівня забруднення повітря та захисту психічного і фізичного здоровя дітей.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|