Радіодиктант едності розпочався своєчасно о 11:20. Його зачитав педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.
Включення з Національної бібліотеки імені Володимира Вернадського. Саме там працювала виїзна студія з ведучим Романом Колядою. У бібліотеці зібралися усі бажаючі написати радіодиктант в одній залі.
Учні 8-Б класу зпочатку трохи хвилювалися, але потім, відчуваючи відповідальність, почали працювати спокійно та з задоволенням, - розповідає вчителька української мови та літератури Тетяна Харенко.
Як стало відомо, текст радіодиктанту можна було надіслати лише протягом 15 хвилин із моменту закінчення акції на електронну пошту на вказану адресу.
Та вже о 12:00 текст радіодиктанту оприлюднили на сайтах Суспільного мовника: «Українське радіо» та «UA: Cуспільне мовлення». Тому перевірити себе можна було одразу після написання диктанту.
За словами учнів 8-Б класу, написання диктанту - це дуже цікавий досвід тому, що, працюючи, учасники відчувають, що відбувається об'єднуюча подія, яка охоплює мільйони людей.
Диктант писали всюди: перевірити свої знання української мови запросили українських письменників, музикантів, журналістів і політиків.
Нагадуємо, що радіодиктанти рідної мови існують у багатьох країнах світу, зокрема у Польщі, Китаї, Франції. А в Україні «Всеукраїнський диктант національної єдності» вперше був проведений у 2000 році. Відтоді працівники Українського радіо щороку отримують на перевірку понад 15 тисяч листів із вкладеними аркушами з написаними диктантами.
Як повідомляє сайт "Радіо свобода", "... торік українці надіслали 15 227 листів, з них 35 робіт – з однією помилкою. Бездоганно минулорічний диктант написали двоє учасників: восьмикласниця Дана Панірська (Житомир) та 72-річна пенсіонерка Ольга Чупик (Львів). Обидві переможниці, окрім пам’ятних подарунків та призів, отримали грошові премії по 5 тисяч гривень кожна".
Автор - Дробожан Олександра (медіосвітній центр "Нове місто" Шкільний Медіахолдинг "ВМ-НФ")
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|