День української писемності та мови — свято, яке щороку, починаючи з 1997, відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Нестор Літописець, також Нестор Печерський, Нестор Київський (бл. 1056-1114) - давньоруський літописець, агиограф кінця XI - початку XII століть, чернець Києво-Печерського монастиря. Традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ», яка поряд з «Чеської хронікою» Козьми Празького і «Хронікою і діяннями князів або правителів польських» Галла Аноніма має фундаментальне значення для слов'янської культури.
Як і багато інших учнів нашої школи, ми долучилися до написання Всеукраїнського радіо диктанту єдності. Пишемо ми його вже вдруге. Звичайно, для нас він важкий, бо розрахований на більш дорослу аудиторію, але головне- що ми разом!
До Дня української писемності ми прийняли участь ще й у квесті "Нас єднає мова". Ми виготовляли плакати «Мова наша солов’їна», пробували себе у лінгвістичних загадках.. У квесті ми посіли друге місце.
Вчіть рідну мову! Бо без мови немає держави!!!
Ілля Оболенцев
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|