Приємна і смачна традиція відзначати Масляну (Масницю, Колодія) вже кілька років існує у ЗНВК № 19.
Але у цьому році відзначити свято із розмахом не дозволив карантин.
9 березня для учнів 5-б класу батьки підготували частування, мами та бабусі наготували різноманітних млинців та передали варення.
Учні у складі трьох команд змагалися за головний приз: малювали опудало зими, співали пісні, розгадували загадки, підбирали пестливі слова для дівчат та кидали сніжки у зиму в образі сніговика.
Але головне - знайомилися з українськими традиціями святкування Масляної, проводжали зиму та зустрічали красуню-весну.
Існує дуже багато назв для цього старовинного слов'янського свята в Україні: Ма́сниця, Ма́сляниця, Пу́щення, Сиропу́ст, Масляна, Колодій, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця. Для кожного дня існують власні традиції. Нагадаємо про ці традиції і читачам.
Понеділок − зустріч. В перший день прийнято зустрічати гостей, пекти млинці, прикрашати оселю опудалом з соломи.
Вівторок − загравання. У цей день незаміжні дівчата можуть влаштовувати так звані оглядини. Звати в гості знайомих хлопців або ж вирушати з ними кататися з гірки. За старими повір'ями, якщо в цей день не з'їхати на санях з гірки, то можна "образити" Масляну.
Середа − ласунка. Третій день Масниці славиться "тещиними млинцями", коли матір дружини запрошує зятя і годує його млинцями. Також кличуть у гості всіх бажаючих і пригощають їх. Вважається, що кожна господиня повинна мати свій власний секретний рецепт млинців.
Четвер − розгуляй день, коли Масляна набирає свою силу. Крім поїдання млинців, необхідно влаштовувати різні гуляння.
П'ятниця − тещин вечір. Цього вечора зять пригощає тещу, яка йде до нього на млинці, а не навпаки. Якщо дотримуватися цього ритуалу, то у тещі із зятем налагодяться стосунки, буде мир і взаєморозуміння.
Субота − посиденьки зовиці. Молода дружина цим вечором повинна покликати до себе сестру чоловіка (зовицю) і пригостити її смачними млинцями і обов'язково подарувати цінний подарунок.
Прощена неділя - завершальний день Масниці. Назва цього дня говорить сама за себе. У неділю прийнято просити один в одного прощення, таким чином звільнятися від гріхів перед Великим постом.
Зовсім небагато часу знадобилось на те, аби столи залишилися порожніми, а дітлахи ситими. Велика подяка батькам учнів, яки допомогли організувати це неймовірне та смачне свято!
Використано матеріали https://lady.tochka.net/ua/38248-maslenichnaya-nedelya-po-dnyam/
автор Старова І.В.
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|