28 жовтня Україна відзначає важливу дату у своїй історії - День визволення від фашистських загарбників - Національне свято, присвячене вигнанню з території України військ нацистської Німеччини.
Ідею свята вперше висловив на офіційному рівні міністр економіки України Сергій Тігіпко 15 жовтня 2009 року. Через всього п 'ять днів тодішній президент країни Віктор Ющенко підписав Указ No 836/2009 про встановлення нової дати.
Згідно з офіційним формулюванням, свято було запроваджене "з метою всенародного святкування визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час другої світової війни".
І справді народ України дуже багато чим пожетвував в цій найстрашнішій війні в історії людства.
Під час Другої Світової війни та Великої Вітчизняної війни (ці поняття різнться, але той же час для наших країв майже тей саме) на території України проходили битви, багато з яких мали особливо важливе значення і безпосереднім чином впливали на перебіг війни.
Перші населені пункти в районі Східного Донбасу були звільнені у грудні 1942 року.
Основні бої за звільнення України тривали з січня 1943 року по осінь 1944 року. 23 серпня 1943 року був звільнений Харків. Запоріжжя, як ми знаємо, було звільнене 14 жовтня 1943 року, у вересні-жовтні цього ж року йшла битва за Дніпро, кульмінацією якої стало вигнання фашистів з Києва.
Завершила цей етап війни Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944-го радянські війська визволили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасний західний кордон України.
Всього в 1943-1944 роках на території України було проведено 15 наступальних операцій.
28 жовтня присвячене пам 'яті воїнів, загиблих у боях за визволення України, мирних жителів, які постраждали від дій фашистських окупантів і ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Важливо пам'ятати весь жах пережитий нашою країною! Важливо пам'ятати героїзм українців!
Пам'ятаємо, шануємо, скоробимо!
7-А класс
автор статті: Орест Нікулін
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|