21 лютого — Міжнародний день рідної мови - день, який відзначають щороку 21 лютого з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дає змогу передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний і духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення найближчим десятиріччям. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.
Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов і багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
До цієї дати на філії № 3 в 6-9 класах учителем української мови Ігнатовою Н.С. організовано написання тематичного диктанту «Україна в нас одна». Також кожний урок розпочинався поетичною хвилиною «Мова наша солов’їна…».
![](/_nw/1/62866308.jpg)
![](/_nw/1/88288307.jpg)
![](/_nw/1/98760112.jpg)
![](/_nw/1/43536391.jpg)
![](/_nw/1/60247141.jpg)
![](/_nw/1/35637464.jpg)
![](/_nw/1/16287516.jpg)
![](/_nw/1/81001893.jpg)
![](/_nw/1/07567713.jpg)
Педагоги 1-аф класу Коротка О.О. та Сельська А.А. розповіли дітям про свято та організували перегляд з обговоренням презентації про українську мову.
![](/_nw/1/32585706.jpg)
![](/_nw/1/74967082.jpg)
![](/_nw/1/78722062.jpg)
![](/_nw/1/84406608.jpg)
![](/_nw/1/20897795.jpg)
Класний керівник 2-аф класу Каптюх Т.В. провела тематичну виховну годину « Мову знаю і люблю всі завдання пороблю! ». Діти виконували різноманітні вправи: «Добери риму», «Встав загублену букву», «Торгові ряди», «Вгадай героя» та інші.
![](/_nw/1/51829759.jpg)
![](/_nw/1/82679202.jpg)
![](/_nw/1/16011760.jpg)
![](/_nw/1/85951140.jpg)
![](/_nw/1/36190086.jpg)
Для учнів 3-аф класу педагогами Павлівською В.М. та Мозгіною Н.Є. проведено тематичний урок «Українська мова в нашому житті».
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|