Хто він такий, герой нашого часу?
Коли я чую слово «герой», в моїй уяві з’являється супермен або якась людина з надзвичайною силою та здібностями. Але як виявилося, кожен з нас може стати героєм для когось іншого. Для цього не потрібні фантастичні сили, а просто: добрі вчинки, велике серце, яке вміє любити, турбуватися, співпереживати, співчувати та діяти. Саме з такими людьми мене звела доля - це волонтери Антоніна Потьомкіна, Олексій Балюта та директор Оріхівського обласного центру соціально - психологічної реабілітації дітей Пермякова Антоніна Станіславівна.
![](/_nw/4/s78846929.jpg)
Антоніна та Олексій від початку війни на Сході України допомагали військовим речами першої необхідності, медикаментами, продуктами та просто солодощами. Одного разу військові попросили передати таку ж допомогу і дітлахам реабілітаційного центру. Відтоді волонтери почали опікуватися цим закладом. Антоніна та Олексій з листопада почали великий збір речей, солодощів, медичного обладнання, звертаючись за допомогою до всіх небайдужих, навіть, до закордонної діаспори.
![](/_nw/4/23880238.jpg)
Наш клас не був стороннім глядачем у зборі подарунків дітлахам до новорічного свята. Учні та їх батьки взяли активну участь у волонтерському русі і придбали для медичного кабінету реабілітаційного центру - два небулайзери та зібрали кілька великих пакетів з речами та іграшками.
Антоніна та Олексій запропонували мені 28 грудня разом з ними поїхати до дітлахів та привітати їх з Новорічними святами. Я дуже хвилювалася, боялася зустрічі з дітьми, боялася побачити біль і сум в їхніх очах.
![](/_nw/4/s60318191.jpg)
Антоніна Станіславівна, директор центру, радо вітала нас, провела екскурсію закладом та запросила на Новорічне свято.
![](/_nw/4/s61523200.jpg)
Того дня мені вдалося взяти в Антоніни Станіславівни інтерв’ю, з якого я дізналася такі речі, про які навіть не мала уявлення. Пропоную вам з ним ознайомитися.
- Антоніно Станіславівно, які діти потрапляють до Вас у центр?
Дітей розподіляють до нас з неблагополучних сімей. У них дуже важке дитинство, бо найчастіше вони не потрібні своїм батькам. У центрі є хлопець, якому довелось три дні в холодну пору року ночувати в сараї, бо батьки забули про нього, поки гуляли. Якщо говорити про всіх, то тут у кожної дитини своя сумна історія.
- Антоніно Станіславівно, чи вважаєте ви важкою свою роботу? Мабуть, не просто бачити, як страждають діти без батьків.
-А чому ти вважаєш що вони страждають? Дітлахи в нас веселі, розумні, артистичні. Зараз буде свято і сама подивишся на наші таланти. Важко мені чи ні?Важко! Важко бачити дітей в тому вигляді в якому вони до нас потрапляють: воші, короста, бруд. Вони, як вовченята, деякі навіть розмовляти не вміють, бо ними ніхто ніколи не займався. Або даєш дитині банан, а вона не знає, що це таке! Оце важко. А коли бачиш, як вони швидко всьому навчаються, бачиш їх посмішку, тоді розумієш, що не дарма все, не дарма я тут.
- Антоніно Станіславівно, а можете розповісти одну сумну історію та іншу з щасливим кінцем?
- Гаразд, я розповім історію в якій є і великий біль, і, як на мене, щаслива кінцівка.
Є в нас хлопчина, мати якого страждає на шизофренію і раз на рік проходить лікування. Декілька днів тому опікунська рада прийняла рішення : повернути його матері. Малюк поїхав, а за чотири дні його привезла поліція знову до нас. Коли я почула , що розповіли поліціянти, в голові було одне - навіщо я його віддала? Як з'ясувалося, його мати подзвонила в поліцію і сказала, що вона вбила хлопця.
Коли примчала поліція і швидка, він, на щастя, був живий. Більше хлопчину матері не віддадуть, подали документи на позбавлення її батьківства, але в нього батько іноземець і я маю надію, що він невдовзі приїде та забере сина до себе. Отака, Машо, і болюча, і, як на мене, щаслива історія.
- А скільки в дитячому будинку всього дітей?
- Це не зовсім дитячий будинок, це центр соціально – психологічної реабілітації. Тому тут немає постійних дітей, когось віддають назад батькам, якщо вони зможуть змінити своє життя, когось навпаки, назавжди позбавляють батьківських прав, і тоді дитину переводять у дитячий будинок, де її зможуть віддати в прийомну сім'ю. Буває дітей забирають благонадійні родичі. Загалом в нас немає постійних дітей, але коли їх віддають батькам, то через якийсь час, ті горе-батьки повертаються до свого старого життя, а діти знов потрапляють до нас і це може затягнутися на роки. На даний час у нас 45 дітей, але буває і 50 - 60 дітлахів різного віку.
- Антоніно Станіславівно, я сама ще дитина, в мене є добрі, люблячі батьки і те, що ви мені розповіли, назавжди закарбується в моєму серці, в моїй душі. Коли я виросту і стану мамою то буду найкращою, найлюблячою, щоб мої діти ніколи в житті не відчули, що таке - непотрібність.
- І це, Машуню, дуже гарне рішення. Діти потребують батьківської любові щохвилини, тоді вони зможуть вирости щасливими, успішними людьми. За своїх підопічних я можу розказувати годинами, але пішли, Машо. Зовсім скоро починається свято Нового Року, наші діти чекають його з нетерпінням. Зараз вони покажуть всі свої здібності, а ми подаруємо їм щастя.
Свято Нового Року насправді будо дивовижним. Діти співали, танцювали, раділи волонтерським подарункам, яких було дуже багато. Це були і солодкі подарунки, і іграшки для менших діток, і телефони для дорослих дітей, красиві і теплі ковдри для дівчаток, новий одяг, фрукти, соки, печиво та ще багато іншого. Я бачила як сяяли їхні очі, як вони раділи тому, що відбувалося в залі, як Антоніна Станіславівна дивилась на своїх вихованців, поправляла їм новорічні костюми, підказувала вірші, садила на руки найменших , цілувала їх у щічки. Помітила в її очах та очах вихователів любов до кожної дитини.
Мені спочатку було дуже страшно зустрітися з дітлахами очима думала, що розплачуся, і я дійсно розплакалася… А знаєте чому? В один момент, під час новорічного свята, до мене підбіг хлопчина років п'яти і просто обійняв, міцно притиснувшись, саме тоді покотилися сльози. Потім знаєте що він зробив? Малюк запропонував мені цукерку зі свого подарунку! У ту мить я зрозуміла, що заради таких моментів треба дарувати навколишнім увагу, турботу, подарунки, любов і тоді ти обов'язково отримаєш те ж саме!
Волонтери та співробітники центру для малечі дійсно є справжніми героями та чарівниками, вони присвячують своє життя дітям, яким не вистачає батьківської любові, ласки, турботи, доброго слова чи погляду.
Я рада, що отримала такий досвід. Наш світ багатогранний, і сьогодні, я відкрила для себе одну з його граней.
Відео матеріал про цю поїздку ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=UCnuSTZiAZE
Автор: Карпенко Мария
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|