ВМ-НФ Архів 1 Архів 2 

Головна| Мій профіль| Реєстрація| Вихід| Вхід|RSS

Фільтр пошуку

конференція Новий навчальний рік радіо редколлегии День учителя Кристал навчання медіаосвіта відео Тиждень відеоролики HEALTHY SCHOOLS здорові школи Видео Радио виховний центр безпека екологія Конкурс медіатворчість підсумки здоров'я звіт медіаграмотність Шкільний Медіахолдинг Запорізький НВК №19 ВМ-НФ АУП Департамент освіти і науки виховна робота Республіка Мрія Свято лінійка банки балів Департамент освіти Солярис Запоріжжя булінг ЗНВК №19 самоврядування День Дублера ЗНУ квест конкурси Екологічний вектор Андрій Єлькін вибори президент громадянське виховання медіа

Категорії розділу

Новини від шеф-редактора ПШП [98]
Новини - Спалах [18]
Новини - КОТ [1]
Новини - Бригантина [5]
Новини - Фортуна [1]
Новини - Креатив [82]
Новини - Кристал [86]
Новини - Фенікс [19]
Новини - Промінь сонця [5]
Новини - Нове місто [5]
Новини - 220V-next [6]
Новини - Ексклюзив [1]
Новини - Соляріс [16]
Новини - Улыбка [1]
Новини - Орео [0]
Новини - Максимум адреналину [1]
Новини - Нью-Скіфія [12]
Бумеранг [0]
Новини - 21 століття [0]
HEALTHY SCHOOLS [51]
Новини в рамках програми "HEALTHY SCHOOLS"

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

0:46 AM
Як святкували день Української писемності та мови в ЗНВК 19

До Дня української писемности, який святкують 9 листопада, в нашій школі було заплановано декілька цікавих заходів, в яких ми прийняли участь.  Для 5-6 класів був організований квест «Наша мова калинова», який проходив на перервах. Діти виконували цікаві завдання та створили газети.                                     

Учні  7 – 11 класів записували відео ролики «Вірші про мову» та розмістили їх на порталі шкільної преси. Дівчата нашого класу декламували вірш Юрія Рибчинського «Мова, наша мова» та з допомогою батьків зняли відео, а Мелешко Ілля змонтував ролик і виклав його в інтернеті.                                                   

Ще одним завданням було прикрасити двері класної кімнати у національному стилі.                           

Також булла організована виставка стіннівок про видатних письменників. Ми готували її про Лесю Українку.                                                                   

Ще учні нашого классу прийняли участь у написанні всеукраїнського диктанту національної єдності, який вся Україна писала вже 19-й раз.                                                                 

А чи знаєте ви, що назву «українська мова» вживали, починаючи з XVI ст., на позначення мови українських земель Речі Посполитої, однак до середини XIX ст. основною назвою мови, що тепер зветься українською, було поняття «руська мова». Це почало вносити плутанину від моменту приєднання України до Московії та згодом Російської імперії, оскільки росіяни у XVIII ст. стали позначати свою мову схожим прикметником (рос. «русский языкъ»). Після певного періоду вагань, під час якого мову України намагалися відрізняти від російської за допомогою різних назв, поняття «українська мова», зрештою, поступово перемогло в усіх українських регіонах.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна.

Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Автор статті: Давиденко Поліна

Категорія: Новини - Кристал | Переглядів: 143 | Додав: meleshko201479 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 7
avatar
0
1 mech • 1:10 AM, 2019-11-11 [Матеріал]
Дуже цікавий матеріал! Справжні журналісти підростають! Молодці! Так тримати! 8000+ )

У ХХ сторіччі українська мова була захіщена. Дуже багато книжок видавалося мільйонними тиражами, працювало українське радіо та телебачення, преса українською мовою та багато ще чого. У шкільної програмі було передбачено достатня кількість годин для вивчення української мови та літератури. Радянська влада була зацікавлена в розвитку національних республік. Але мотивація такої українізації була пов'язана з бажанням утримувати всіх в складі радянського союзу.
При цьому Україна не мала тієї самої незалежності, якої прагнуть сили патріотичного толку та яка вигідна регіональним ФПГ. )
avatar
0
2 meleshko201479 • 1:38 AM, 2019-11-11 [Матеріал]
Андрію В'ячеславовичу, отут я з вами не згодна, в XX сторіччі,можливо в деяких регіонах і була Українська мова без утиску,але...в східній Україні- це було табу! Я не можу і не буду казати що української мови не було,була! Але ж це була західна та центральна Україна, на сході тільки в селах розмовляли українською. Та що казати за СРСР, якщо в 21-у сторіччі ,в вільній Україні,в місті Запоріжжі буває б'ють людей які розмовляють Українською, рідною мовою!
avatar
0
3 mech • 9:03 AM, 2019-11-11 [Матеріал]
Цитата
в місті Запоріжжі буває б'ють людей які розмовляють Українською, рідною мовою!


Все залежить від того, яку національну політику проводить влада. Не можна в цих питаннях застосовувати репресивні методи, бо, якщо ми будемо тільки примушувати, соціум буде реагувати відповідним чином. Якщо держава закликає до толерантності, то саме вона повинна бути її зразком. Я не проти будь якого дискурсу щодо шляхів українізації. У ЗМІ повинні бути представлені різні точки зору, але при визначенні політики на рівнях прийняття рішень важливо демонструвати однозначність, яка виправдовується науковою доцільністю.
avatar
0
5 nikulitta • 11:13 AM, 2019-11-11 [Матеріал]
Ох,такая "больная" тема для меня. Не могу не прокомментировать.
Информационная война!
В интересах политики в Украине десятилениями манипулируют общественным мнением, переписывают исторические факты.
Сейчас настолько тяжело разобраться в истории! А в политике!!! Вообще мозг вскипает.
Хорошо что наша школа ориентируется на медиаграмотность. Важно научить наших детей разбираться в потоке информации.
А по поводу языка, Полина, правильно написала. Мне бабушка рассказывала, что вся "власть", которая к нам приходила (власть - это цитата) - ущемляла украинцев, язык и обычаи. Бабушка рассказывала, что за ее жизнь в Васильевском районе политические веения менялись очень касто и выжили они только благодаря тому, что подстраивались под новые правила. Поэтому они разговаривали "суржиком" в старости, т.к. как правильно они уже не помнили. Моя бабушка даже вышивать украинскую вышивку не умела, хотя руки у нее были "золотые".
А еще хочу отметить, что не считаю ситуацию нашего региона слабохорактерностью. Когда творится беззаконие, когда беспрепятственно стреляют(причем своих нет, все чужие,любые солдаты, лютой человек -это риск, который может тебя убить), когда нет правды, когда едят детей потому как даже траву уже съели...
Я считаю чудом то, что наш народ сохранил национальность и язык.
avatar
0
4 nikulitta • 10:23 AM, 2019-11-11 [Матеріал]
Отличная статья! Молодец, Полиночка!
avatar
0
6 starovaevl • 6:11 PM, 2019-11-11 [Матеріал]
Шановні, якщо радянська влада пілкувалася саме українською, чому в Запорізькому регіоні її зараз важче почути, ніж англійську ? Запрошую на виховну годину з теми "Як нищіли українську мову"....Тільки провела її для 8-9 класів.
avatar
0
7 formaschool19 • 9:29 PM, 2019-12-12 [Матеріал]
Поліна молодець smile
avatar

Новини

 

[2020-02-23]
Учим пятиклассников безопасному поведению в интернетеУчим пятиклассников безопасному поведению в интернете

[2020-02-19]
"Вчений Кіт" готується проявляти активність та перемагати

[2020-02-14]
В Запорізькому НВК №19 стартує конкурс радіопередач до Міжнародного жіночого дня 8 березняВ Запорізькому НВК №19 стартує конкурс радіопередач до Міжнародного жіночого дня 8 березня

[2020-02-13]
Хто вони, супергерої сучастності.Хто вони, супергерої сучастності.

[2020-02-10]
Анна Носко: Я вибираю дружбу і повагу друзів, однокласників і всіх учнів нашої школиАнна Носко: Я вибираю дружбу і повагу друзів, однокласників і всіх учнів нашої школи

[2020-02-10]
Єлизавета Олійник: Давайте зробимо неможливе, можливе зроблять без нас!Єлизавета Олійник: Давайте зробимо неможливе, можливе зроблять без нас!

[2020-02-10]
Марія Карпенко: «Я, ти, він, вона – будемо дружня сім’я»Марія Карпенко: «Я, ти, він, вона – будемо дружня сім’я»

Фото


Публікації

Фототворчість 6-В класу: Цей день запам'ятається надовгоФототворчість 6-В класу: Цей день запам'ятається надовго

Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.

Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.Бути президентом: 106 років тому президент Мексики встановив рекорд, перебуваючи на посаді лише 45 хвилин.

На V міський конкурс "Mediaschool 2020". Номінація - Краще фото «Кожне завтра розпочинається сьогодні»На V міський конкурс "Mediaschool 2020". Номінація - Краще фото «Кожне завтра розпочинається сьогодні»

День ДомовогоДень Домового

Я рисуюЯ рисую

Вхід на сайт

Пошук

Рейтинг успішності

ТОП 5

1 місце - газета Креатив
2 місце - газета Кристал
3 місце - газета "Промінь сонця"
4 місце - газета "220V-next"
5 місце - газета "Нью-Скіфія"

[2019-11-28]  
В Запоріжжі для школярів стартують популярні медіа-конкурсиВ Запоріжжі для школярів стартують популярні медіа-конкурси

Коментарі

Какие молодцы! 9-А класс! Отлично! Так держать! 
8000+ )

Если выберут Лизу или Карину,тогда выборы будут через год, если кого-то из девочек семиклассниц тогд...

А мне кажется, что нужно каждый год выборы делать. Больше уверенности в себе. Ведь они оценивают сво...

Друзі сайту

 • department

 • Архів записів

  Календар

  «  Листопад 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930

  Ми у Фейсбуці

  ВМ-НФ