Канікули- це час, який не піддається ніяким законам фізики.)) Їх дуже довго чекаєш, а вони дуже швидко проходять! Ось і зараз весняні канікули так швидко промайнули! Але мені вони запам"ятаються надовго, бо я брала участь в Чемпіонаті Ліги "Професіоналів східного танцю". Чемпіонат проходив МК Металургів. Там змагалися колективи з різних міст України. Наш колектив "Ассорті" представив два танці і зайняв почесні два перших місця. Це був колосальний досвід і незабутні враження!
А як пройшли ваші канікули?
Дар"я Лебединська
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
Звичайно заголовок дає відповідь на питання: «ХТО? ЩО ЗРОБИВ?» або «ЩО СТАЛОСЯ?».
ЛІД - ПЕРШИЙ АБЗАЦ
Під заголовком у ліді (тобто у першому абзаці статті) журналіст повинен відповісти на 4 питання: ХТО? ЩО ЗРОБИВ? ДЕ? КОЛИ? Це і буде основним повідомленням цієї новини.
У наступних абзацах потрібно також відповісти на питання, які доповнюють лід: «ЯК?/ЯКИМ ЧИНОМ? ЧОМУ? — Тобто, яким чином чи способом було зроблено те, про що повідомлено у ліді; і чому це було зроблено, чи є якісь причини, фактори, передісторія, що стояли за цією подією.
Отже, ваша новинна стаття повинна нагадувати перевернуту піраміду: спочатку подається найважливіша інформація — основне повідомлення в першому абзаці новини, а потім за принципом віддалення розміщують менш і менш важливу інформацію.
При цьому, в данному матеріалі подію висвітлює не журналіст, бо журналіст в новинах про себе ніколи не пише. Даша ділиться враженнями про свої власні досягнення. Це нагадує есе та відноситься до блогової журналістики.
Чудово написано, до речі!
Такі тексти просимо розміщувати в модуль "медіатворчість" http://zps19.at.ua/publ/0-0-0-0-1 . Там немає вимог щодо дотримання стандартів новинної журналістики.