Інформаційні технології створють умови для ефективного розвитку людини. Мобільні телефони, комп’ютери та Інтернет розкрили нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку та творчої самореалізації особистості.
Інформаційний світ захоплює не тільки дорослих, а й дітей. 96% дітей користуються Інтернетом. Як впливає цей штучний інформаційний світ на психіку людини і, зокрема, дитини? За яких умов цей новий вид людської діяльності сприяє розвитку особистості, а за яких заважає?
Про небезпеки, які можуть підстерігати в всесвітній павутині, розповіли учням 6-А (ф) класу учні 9-А (ф) класу: Темченко Юліанна, Калушко Євген та Мірошниченко Анна. Старшокласники перевірили наскільки учні готові до безпроблемного користування Інтернетом та порадили як не стати жертвою кібербулінгу, шахраїв. Девятикласники розглянули вплив Інтернету на здоров я учнів, нагадали, що надання переваги віртуальному світу перед реальним, справляє негативний вплив на психіку і здоров’я дитини та може погіршити не тільки зір, поставу та сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і узалежнену поведінку. Єген поділився рецептами по уникненню ігроманії та азартних ігор, фейкових друзів.
Підлітки найбільше піддаються впливу зовнішнього середовища, вони не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, що містить Інтернет-простір. В цьому переконались учні 7-А (ф) класу, які на виховній годині разом з класним керівником стали учасниками дослідження "Інтернет і здоров я". Кожна група отримала завдання розглянути ситуацію, яка найчастіше виникає в мережі та запропонувати вихід з неї без ризику для здоров'я.
Учні 9-А (ф) класу пройшли он-лайн тестування з правил поводження в Інтернеті та ознайомились з поняттям "кібер-грумінг". Класний керівник наголосив про недопущення емоційного та сексуального насильства в соціальних мережах, доступу до небажаного контенту(наркотичні речовини, дорослий контент), деструктивні групи, які провокують суїцидальну поведінку.
Оскільки комп'ютер – це наше майбутнє і без Інтернету не можливе життя молоді покоління Z, треба вміти убезпечити себе від ризиків, які можливі в всесвітній павутині. Кожен підліток повинен дотримуватись простих правил поведінки в віртуальному світі, тому що в реальному світі від цього залежить його безпека і здоров я.
Айдарова Кароліна
Автор новинного повідомлення:
Сфера інтересів автора:
Автор фото:
|