Портал шкільної преси Запорізької гімназії №19 Запорізької міської ради

 

 

Пошук

Фільтр пошуку

ВМ-НФ Запоріжжя конференція медіаосвіта конкурси АУП ЗНВК №19 Запорізький НВК №19 Шкільний Медіахолдинг Конкурс радіо Андрій Єлькін Республіка Мрія здоров'я Кристал здорові школи звіт медіаграмотність навчання відео Шевченківські пакети плакати постер HEALTHY SCHOOLS плакат безпека медіатворчість урок екологія РК медіакультура 7 клас 9 клас булінг виховна робота 8 клас основи медіаграмотності практична робота екологія Солярис Департамент освіти і науки біологія еко-марафон Вісник Мрії челендж самоврядування медіа Карантин Хімія дистанційне навчання кіноклуб

Категорії розділу

Медіатексти від експертів [149]
Медіатексти - 24/7 [2]
Медіатексти - Бумеранг [0]
Медіатексти - Нью-Скіфія [5]
Медіатексти - Спалах [10]
Медіатексти - КОТ [1]
Медіатексти - Бригантина [7]
Медіатексти - Фортуна [0]
Медіатексти - Креатив [33]
Медіатексти - Кристал [42]
Медіатексти - Промінь сонця [4]
Медіатексти - Фенікс [7]
Медіатексти - Нове місто [1]
Медіатексти - Соляріс [3]
Навчання завершено [5]

Ми у Фейсбуці

ВМ-НФ

Медіатворчість


День па́м'яті героїв Крут

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Як відомо, наприкінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави, а потім двинула і війська – балтійських матросів, червоноармійців-головорізів з Москви, Пітера, Пскова, Смоленська тощо. Подавалося це як «громадянська війна».

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР. 27 січня 1918 до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня новоствореного студентського куреня, складена з добровольців – студентів Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком.

Українські війська зайняли оборону біля станції Крути. Вранці 29 січня 1918 розпочався наступ на українські позиції 4-тисячного більшовицького загону петроградських і московських червоногвардійців. Українське військо, якому судилося вступити в криваву сутичку з цією ордою, налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків – оце й усе.

Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати складали до 300 убитих, поранених, полонених. Командир Аверкій Гончаренко віддав наказ відійти до ешелону, який чекав за 2 км. Відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівні. Одна чота (взвод) студентів у сутінках втратила орієнтир і вийшла на ст. Крути, уже зайняту червоноармійцями. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

Після розстрілу більшовики не дозволили поховати тіла загиблих. Лише після визволення Києва від червоних, за розпорядженням українського уряду, 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі.

У радянський час могили полеглих під Крутами було зруйновано. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».



Джерело: http://memory.gov.ua
Категорія: Медіатексти - Креатив | Додав: shvedunms (2020-01-29) | Автор: М. Шведун
Переглядів: 413 | Коментарі: 11 | Рейтинг: 5.0/5

Слідкуйте за новинами в групі "Запорізький НВК №19"
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Всього коментарів: 11
avatar
0
1 mech • 5:06 PM, 2020-01-29
Друзі, молодці, що приділяєте увагу знаменним датам! Це дуже важливо робити! 

Але пам'ятаємо, що в нашому проекті цінується авторський ексклюзивний контент. Відомості з інших сайтів беремо тільки як допоміжну інформацію. Головне (не менш 60% тексту) - це Ваш особистісний погляд на подію, власні думки, міркування. 
Просто копіювати з іншого сайту та вставляти на портал шкільної преси - це не достатньо для вирішення тих завдань, які стоять перед Шкільним Медіахолдингом "ВМ-НФ"! 

2000+
avatar
1
2 shvedunms • 6:04 PM, 2020-01-29
Дякую за пораду. Обовязково візьмемо до уваги!
avatar
0
3 Spes • 6:44 PM, 2020-02-02
Ваш коментар ПОТРІБНО ставити під 80% медіатекстів. Тож давайте НЕ забувати цього робити. Аналізуємо  медіатексти- значить, аналізуємо УСІ медіатексти.  Про які особистістні погляди, власні думки, міркування  йде мова для ШЕСТИКЛАСНИКА?  Дитині 11 років! Думаю, це вже занадто. І ще. Прикро, що про героїв Крут згадали лише 6а. Треба, мабуть, аналізувати ще й значущість матеріалу, чи не так?
avatar
0
4 mech • 7:11 PM, 2020-02-02
Написав, що """молодці, що приділяєте увагу знаменним датам! Це дуже важливо робити! """

Просимо писати свої думки на своєму рівні, на рівні 6 класу! Нехай буде всього 2-3 абзаци. Головне своє!!! А чужі тексти (з інших сайтів) можна пропонувати у вигляді гіперактивних посилань! Щоб була можливість переходити на ці сайти та читати більш детальну інформацію по той чи іншій темі.

Що стосується "які новини більш значущі, а які менш", то ми вважаємо, що будь-які теми, які пропонують наші учні є однаково значущими. )

Друзі, просимо толерантно відноситися до наших правил! Ми ще намагаємось більш економно витрачати дисковий простір сайту. Бережемо його для власної медіатворчості наших учнів, а не для матеріалів, які можна почитати на сторонніх сайтах!

Якщо не залишиться ліміту дискового простору, адміністратору цього ресурсу доведеться, як це вже неодноразово було, виплачувати власні гроші за розширення дискового простору.

Портал шкільної преси - це більш освітній ресурс, ніж інформаційний. Тому всі можливості налагоджені переважно для формування медіакомпетенцій та для створення авторського контенту. Про це вже багато разів ішла мова. Дякуємо за розуміння! Ви молодці! Кращі! Безконфликтні! Мудрі! Так тримати!  )
avatar
0
5 mech • 7:43 PM, 2020-02-02
Щодо "тільки 6 клас написав про Героїв Крут"

Медіаосвітні центри пишуть про те, про що встигають. Ось, наприклад, "Вчений кіт" (6-В) написав про День Соборності України. Не всі змогли написати про це. Дякуємо шестикласникам!
http://zps19.at.ua/2019-2020/press/kot_uchjonij-janvar_2020.pdf 

Або, дивіться, які молодці "Промінь сонця". Вони не тільки про День соборності написали, а й про День пам'яти Героїв Грут теж! Це 8-А клас написав! Не тільки 6-А приділив увагу цій темі. )  
http://zps19.at.ua/2019-2020/press/promin_soncja-sichen_2020.pdf
avatar
0
9 Spes • 10:11 PM, 2020-02-02
)))) проаналізуйте новини на порталі )) скоро ПШП стане 1+1 ))) моя думка може не співпадати  з Вашою)))
avatar
0
10 mech • 10:39 PM, 2020-02-02
Що саме потрібне проаналізувати? Все тут зрозуміло пояснено. Копіювати чужі матеріали не варто. Потрібно берегти дисковий простір! Це стосується всіх учасників медіаосвітнього проекту "ВМ-НФ". 
Якщо десь експерти не помітили порушення цих правил. Це може бути таке. У нас не комп'ютер оцінює. Може бути людський фактор. Запевняю, що експерти не мають любимчиків. Намагаються оцінювати об'єктивно. Але помилки можуть бути. Я попереджував про це під час січневої педагогічної ради та пояснював, чому таке може бути.  Підкажіть, що де потрібно розглянути знов! Ми переглянемо будь яку новину. Це дуже корисно буде, коли медіатексти аналізуємо разом, вказуємо на недоліки. 
Й що це за натяки: 1+1? (
avatar
0
11 mech • 11:14 PM, 2020-02-02
Цитата
)))) проаналізуйте новини на порталі )) скоро ПШП стане 1+1 ))) моя думка може не співпадати  з Вашою)))

Переглянув кількісні показники публікацій на порталі шкільної преси. Можна сміливо ставити оцінку "12", тому що навряд чи Ви знайдете другий такий шкільний сайт, де школярі стільки публікують.
Інша справа, що потрібно продовжувати роботу над якісними показниками. Що ми і робимо )
http://zps19.at.ua/index/banki_baliv_vm_nf/0-12
avatar
0
6 mech • 7:48 PM, 2020-02-02
Впевнений, що про День пам'яти Героїв Крут також напишуть "Солярис", "Кристал" та інші видання Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ". Чекаємо на січневі випуски газет! Все буде добре! )
avatar
1
7 udzinfernandovic • 9:36 PM, 2020-02-02
Доброго вечора. Як завжди, на вихідних, перечитував газетина Вашому порталі. І натрапив на невеличку суперечку (читайте вище). Тож хотів
додати, як стороння людина, декілька  ісвоїх зауважень. А саме хотів звернути увагу адміністратора порталу на не допустимі
порушення при викладанні матеріалу та його оцінюванні. Як я розумію, головна
мета цього проєкту - навчити підростаюче покоління медіаграмотності, формуванню
особистої думки і донесення її до широкого кола. А також вміння користуватися
інтернет матеріалами за усіма сучасними правилами. Тож виходячи з цього я
вважаю що матеріал за 25 жовтня 2019 року
http://zps19.at.ua/news/7a_rekomenduet_k_prosmotru_nevidimaja_storona/2019-10-25-345
та матеріал за 26 жовтня 2019 року http://zps19.at.ua/news/perevod_chasov_i_7a_rekomenduet_k_prosmotru_storozhevaja_zastava/2019-10-26-347
є не допустимим на Вашому порталі. Ви, як адміністратор повинні були
відреагувати на вище вказані статті. Діти повинні знати про те, що в
цивілізованому суспільстві не допустимо користуватися "ПІРАТСЬКИМИ"
копіями будь якого материалу. Шановний адміністратор, у Вас на компютері
встановлене ліцензійне програмне забезпечення? Я впевнений що саме ліцензійне!
То чому Ви не відреагували на матеріал в якому закликають до перегляду фільмів,
на "піратських" сайтах? Чому ми вчим молодь? Ми ж їм розповідаємо про
шлях до європейского суспільства. В європейських країнах за користування не
ліцензійнем продуктом - штраф. Тож давайте більш уважно ставитись до оцінювання
матеріалів на Вашому порталі. Дякую за увагу. Ваш постійний читач!
avatar
1
8 mech • 9:58 PM, 2020-02-02
Пане Юджине, дуже дякуємо за Ваш відгук! Це важливе зауваження, яке ми розглянемо та будемо приймати адекватні рішення щодо удосконалення правил користування порталом шкільної преси!
Писати про цікаві фільми учні мають право. Але посилання для перегляду видаляємо.
avatar

Вхід на сайт

Заради розвитку

Рейтинг успішності

Визначаємо

Коментарі

YML

Характеристика Натрію і Хлору
Натрій: 
До речі, пане Вадиме, Ваша ідея зі створення переліку інтернет-ресурсів медіахолдингу "ВМ-НФ&qu

Я теж абсолютно так думаю. Втім, з'ясовується, що серйозні Інтернет-ресурси, а надто їх розробка

Всі, хто розвиває якийсь бренд, обов'язково повинні мати свій власний сайт, адресу якого розміщу

Ой, загубився перший рядок, він виглядав так:

Хочеш мати власний сайт?

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Друзі сайту

  • department