Доброго дня, шановні учні 8-А,Б,В класів Запорізької гімназії №19!
Відвідаємо з вами сусідню Дніпропетровську область, а саме: місто Кривий Ріг.
В ході сьогоднішньої екскурсії ви побачите як неорганічні речовини представлені в природі у вигляді гірських порід і мінералів.
З уроків географії вам відомо, що Кривий Ріг - важливий економічний і науковий центр України, великий транспортний вузол, центр розробки Криворізького залізорудного басейну. Місто розташоване в центральній частині Українського кристалічного щита. В геологічну будову міста і його околиць беруть участь четвертинні суглинки, товщиною 3-25 м підстилаються неогеновими глинами, пісками або вапняками, товщиною 5-11 м. Під неогеновими відкладеннями залягають докембрійські кристалічні породи (граніти), що виходять на поверхню в долинах річок. В межах району виділяються два водоносних горизонти.
Колекція каменю Науково-дослідного геолого-мінералогічного музею Криворізького технічного університету постановою Кабінету Міністрів України внесена до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.
Якщо ви переглянули відео, напишіть, будь ласка, про Ваші враження в коментарях до уроку! Що привернуло Вашу увагу? Які саме відомості екскурсії вас особливо зацікавили? Чи замислювалися Ви коли-небудь, ким хочете бути, яку професію виберете в майбутньому, в який університет хотіли б вступити?
Напишіть, чи розглядали ви раніше мінерали поблизу, чи намагалися розпізнавати їх? Чим, на вашу думку, цікава професія геолога і як вона пов'язана з хімічними знаннями?