19 грудня - День святого Миколая
Кожен рiк ми з усіма моїми знайомими з нетерпiнням чекаємо на свято Миколая Чудотворця.
Всі знають, що свято Миколая Чудотворця чи не найулюбленіше у дітлахів. А чому це так? Все занадто просто. Адже зранку на всіх дітлахів світу чекає приємний презент. Звісно, якщо вони мали добру поведінку.
Я в цьому році перший раз в ролі того, хто створює свято. Тому зайнялася детальним дослідженням традицій. Вирішила поділитися і з Вами.
Ось яку інформацію я знайшла.
Вважається, що Миколай Чудотворець уночі тихенько підкладає подарунки добрим і слухняним діткам, а тим, хто погано себе поводив, кладе різочку. Тому дітлахи вірять у дива й чекають цього свята, намагаючись не вередувати і гарно поводитися, аби сподобатися святому Миколаю.
Стосовно мене, я завжди отримувала від Святого Миколая дарунки. Бачите як важлива примірна поведінка.
Хто такий Миколай Чудотворець?
Микола Чудотворець – особа історична. Він жив у III-IV рр. н.е. З дитячих років він багато читав і молився. Коли його заможні батьки померли, віддав усе майно нужденним. Надалі ревно захищав християнство і боровся з язичництвом.
Святитель Миколай прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Серед створених ним за життя чудес – спасіння міста Миру від страшного голоду, а також воскресіння моряка під час шторму.
Я і подумати не могла наскільки цікава історична особа Святий Миколай. Навіть якщо дещо міф, ця постать та його вчинки заворожують моє серце.
День Миколая варто почати з молитви і служби в храмі. Адже вважається, що святий допомагає і підтримує тих, хто його просить. Обов’язково в це свято потрібно допомогти тим, кому це необхідно. І неважливо – близька це людина або просто незнайомець.
В цьому році я поставила собі за мету обов'язково кому-небудь допомогти. Тепер я знаю, що допомога нужденним - найважливіша традиція свята.
Свято Миколая відкриває низку різдвяних і новорічних урочистостей. Саме цього дня по всіх містах України запалюють новорічну ялинку. Традиційно свято відзначається з ярмарками і гуляннями, різними концертами та благодійними заходами.
Давайте проведемо День Святого Миколая з добрим серцем та будемо шанувати традиції.
Джерело: https://www.unian.ua/lite/holidays/10792055-den-svyatogo-mikolaya-koli-vidznachayut-v-ukrajini-ta-shcho-podaruvati-ditin |