За даними PETA, щорічно майже 100 мільйонів тварин потерпають внаслідок тестування косметики, ліків і продуктів харчування, а також медико-біологічних дослідів у навчальних закладах – і це тільки в США.
Б’юті-бренди, які не вдаються до таких методів і не тестують продукцію на тваринах, називають cruelty-free. Розповідаємо про нюанси виробництва й сертифікації такої косметики та наводимо приклади cruelty-free брендів.Тестування на тваринах – це не про те, щоб намазати кролику лапку кремом. Це про значно жорстокіші методи, які часто призводять до загибелі тварин.
Візьмімо, наприклад, тест на гостру пероральну токсичність. Щоб визначити, наскільки ядучою є речовина, тварин змушують перетравлювати різні, часто неїстівні предмети на кшталт помади.
Зрозуміло, що тварини відмовляються це робити, тому їх насильно годують або через рот, або через спеціальну трубку в горлі.Важливо розуміти, що під визначення cruelty-free підпадає тільки та косметика, яка не тестується на тваринах.
Тобто маркування cruelty-free не означає, що косметика органічна, не містить синтетичних речовин або продається в zero-waste упаковці. Також не варто плутати cruelty-free косметику з веганською косметикою: у першій, на відміну від другої, можуть бути компоненти тваринного походження (наприклад, бджолиний віск або желатин).
В Україні тестування продукції на тваринах не є обов’язковим, але, за даними UAnimals, досліди над тваринами продовжують проводити в багатьох українських інституціях.
Активісти вже давно просувають проєкт постанови, яка закріпила би єдині з Євросоюзом вимоги до косметичної продукції та засвідчила би заборону тестування косметики на тваринах в Україні, але він чомусь завжди не на часі – кожна нова влада відсуває його на задній план.
Ми самі вирішуємо що робити . Проігнорувати або зайти по ссилці і заповнити питецію. Цим не дуже великим ділом ви допоможете тваринкам і зробите велике добро . Вибір за вами.