Портал шкільної преси Запорізької гімназії №19 Запорізької міської ради

 

 

Пошук

Фільтр пошуку

ВМ-НФ Запоріжжя конференція медіаосвіта конкурси АУП ЗНВК №19 Запорізький НВК №19 Шкільний Медіахолдинг Конкурс радіо Андрій Єлькін Республіка Мрія здоров'я Кристал здорові школи звіт медіаграмотність навчання відео Шевченківські пакети плакати постер HEALTHY SCHOOLS плакат безпека медіатворчість урок екологія РК медіакультура 7 клас 9 клас булінг виховна робота 8 клас основи медіаграмотності практична робота екологія Солярис Департамент освіти і науки біологія еко-марафон Вісник Мрії челендж самоврядування медіа Карантин Хімія дистанційне навчання кіноклуб

Категорії розділу

Медіатексти від експертів [149]
Медіатексти - 24/7 [2]
Медіатексти - Бумеранг [0]
Медіатексти - Нью-Скіфія [5]
Медіатексти - Спалах [10]
Медіатексти - КОТ [1]
Медіатексти - Бригантина [7]
Медіатексти - Фортуна [0]
Медіатексти - Креатив [33]
Медіатексти - Кристал [42]
Медіатексти - Промінь сонця [4]
Медіатексти - Фенікс [7]
Медіатексти - Нове місто [1]
Медіатексти - Соляріс [3]
Навчання завершено [5]

Ми у Фейсбуці

ВМ-НФ

Медіатворчість


Всесвітній день охорони місць існування

Когда будет срублено последнее дерево, когда будет отравлена последняя река, когда будет поймана последняя птица, — только тогда вы поймёте, что деньги нельзя есть!

Индийская пословица

Всесвітній день охорони місць існування свято, яке має постійну дату – 6 жовтня. Це міжнародне свято, яке має привернути увагу людства на проблеми збереження середовища існування деяких тварин нашої планети. Незважаючи на те, що Всесвітній день охорони місць існування не дуже популярний, він дійсно важливий, адже щороку через діяльність людини вимирає не один вид фауни. І в цей день ми вирішили написати для Вас коли виникло святоВсесвітнього дня охорони місць існування, та яка його мета. Таке торжество з'явилося відносно недавно. Захисники навколишнього середовища заснували Всесвітній день охорони місць існування тільки в 1979 році. У якості базового документа для цього була використана "Бернська конвенція про охорону дикої фауни і флори і природних середовищ існування". На даний момент така конвенція підписана більше, ніж 40 країнами Європи, але деякі все ще не готові до цього, і на всіх засіданнях з нагоди Всесвітнього дня охорони місць існування є лише спостерігачами. Це свято покликане нагадати людям про те, що вони теж частина природи, але, незважаючи на це, через діяльність людства, наша планета несе непоправні втрати. Основним ворогом природи за останнє століття стала людина і все більші потреби нашої цивілізації. Адже серед основних причин стрімкої втрати біорізноманіття науковці називають «Велике прискорення» – явище, коли, починаючи з 1950 року, усі показники людської діяльності стрімко зросли (видобуток корисних копалин, урбанізація, збільшення кількості населення) і спровокували різке збільшення попиту на енергію і територію. Це, своєю чергою, призвело до безпрецедентних змін на планеті. Сьогодні людство вступає у нову геологічну епоху – антропоцен – коли саме людина є ключовим фактором, який змінює клімат, біорізноманіття та довкілля в цілому. Тому науковці почали говорити про чергове шосте масове вимирання тварин. Сьогодні темпи вимирання тварин та рослин на Землі оцінюють від 0,01% до 0,7% видів на рік. В межах дослідження науковці з 11 країн світу проаналізували дані 16 704 популяцій 4 005 видів за 1970-2014 роки. Про що свідчать отримані результати? Трохи більше за 40 років у світі стрімко зменшилась чисельність популяцій по всій планеті. Всесвітній фонд природи WWF у звіті «Жива планета» 2018 повідомляє, що:
60% – саме на стільки зменшилась кількість хребетних тварин у світі;
83% – число скорочення чисельності популяцій прісноводних видів (риб, тварин і рослин, які живуть в річках, озерах і так далі);
89% – становить скорочення біорізноманіття у Південній та Центральній Америці через масове вирубування лісів довкола річки Амазонка.

«Загроза зникнення видів ще ніколи не була на стільки серйозною, як це є сьогодні. І, на жаль, мало хто розуміє, як тісно ми пов’язані із мережею життя, яку називають біорізноманіттям. Найшвидше зникають види, пов’язані із прісноводними екосистемами. Одна із останніх українських втрат – це осетер європейський, якого ще називають атлантичним. Цей вид пережив динозаврів і масштабне вимирання видів на планеті, однак був знищений внаслідок діяльності людини. Сьогодні на черзі зникнення – наступні види осетрових», – пояснила координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні Ольга Денищик.

Наш спільний дім, планета Земля, – це маленька планета у безкінечному космічному просторі. Можливо, що існує ще десь життя подібне до нашого, але ми цього точно не знаємо, відповідно, свідомо чи несвідомо, та своєю діяльністю, ми знищуємо щось настільки унікальне, що годі собі уявити. Це безглуздий геноцид, мета якого збагатитися, – жодного розуміння наслідків.

Збереження природи полягає не тільки в тому, щоб захистити від вимирання тварин і все дивовижне розмаїття життя, яке ми так «любимо» та цінуємо на Землі. Все значно складніше. Процвітаюче майбутнє людей на планеті неможливе в умовах нестабільного клімату, виснажених океанів і річок, деградованих земель і спорожнілих лісів. Людству потрібно стати вуглецевонейтральною спільнотою, зупинити знищення природи та розпочати її відновлення. Потрібні міжнародні рішення у цьому питанні, фінансування природоохоронних ініціатив, добування відновлюваної енергії та екологічного виробництва продуктів харчування, розумна переробка сміття, зменшення площ земель під сільське господарство. Ми також мусимо зберегти та привести до природного стану достатні площі суходолу та океану, дати шанс природі вижити, якщо хочемо далі жити на цій Голубій планеті. Надмірна експлуатація та постійне нарощування масштабів сільськогосподарського виробництва є наслідками зростання темпів споживання людством ресурсів. За останніх 50 років наш екологічний слід – показник споживання природних ресурсів – збільшився приблизно на 19
0%.

Кілька десятків цікавих практичних порад, як допомогти природі своїми щоденними діями, можна знайти тут - https://gurt.org.ua/news/recent/23457/

Стаття підготовлена на основі звіту «Жива планета» Всесвітнього фонду природи WWF, Вікіпедії та інформації із відкритих інтернет-джерел.

Категорія: Медіатексти - Креатив | Додав: shvedunms (2019-10-06) | Автор: М. Шведун
Переглядів: 436 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/3

Слідкуйте за новинами в групі "Запорізький НВК №19"
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Всього коментарів: 3
avatar
0
1 mech • 11:35 AM, 2019-10-06
Відмінна робота редакції газети "Креатив"! Створюєте по-справжньому актуальний контент! Так тримати!
6000+
avatar
1
2 Spes • 1:17 PM, 2019-10-06
Супер! Дякую!
avatar
0
3 nazzygamernamberone • 4:12 PM, 2019-10-06
Круто! tongue
avatar

Вхід на сайт

Заради розвитку

Рейтинг успішності

Визначаємо

Коментарі

YML

Характеристика Натрію і Хлору
Натрій: 
До речі, пане Вадиме, Ваша ідея зі створення переліку інтернет-ресурсів медіахолдингу "ВМ-НФ&qu

Я теж абсолютно так думаю. Втім, з'ясовується, що серйозні Інтернет-ресурси, а надто їх розробка

Всі, хто розвиває якийсь бренд, обов'язково повинні мати свій власний сайт, адресу якого розміщу

Ой, загубився перший рядок, він виглядав так:

Хочеш мати власний сайт?

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

  • department