Сьогодні – Всесвітній день моря (World Maritime Day). Свято входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються під егідою Організації Об'єднаних Націй у штаб-квартирі IMO та в усьому світі. Поява цього свята датована 1978 роком, саме тоді було прийнято рішення десятого з'їзду Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (IMCO) щодо його встанови. У 1982 році назву IMCO було змінено на Міжнародну морську організацію (IMO).
Всесвітній день моря присвячений проблемам екологічної безпеки морських перевезень, збереження біоресурсів.
Цей день стосується і нашої рідної країни. А нашої, Запорізької області так і тим паче! Адже наша область в південній частині омивається Азовським морем! Морем яке ми любимо з дитинства і яке для більшості з нас стало першим морем в нашому житті в якому ми купалися! Я впевнений, що майже кожний з Вас, хоча б раз був на узбережжі Азовського моря, купався в його теплих водах та засмагав під лагіднім сонцем на теплому азовському піску. З нагоди Всесвітнього дня моря я хотів би розповісти про Азовське море деякі цікаві факти.
1. З усіх морів світу Азовське море – наймілкіше, його глибина не перевищує 5 метрів в найглибшій точці.
2.Озеро Байкал можна заповнити 94-ма Азовськими морями.
3.Температура верхніх шарів води в курортних зонах цього моря влітку нерідко прогрівається до 28-30 градусів тепла.
4.Існує теорія, згідно з якою Азовське море виникло близько семи з половиною тисяч років тому в результаті катастрофічно сильного підйому рівня Чорного моря.
5.Азовське море – найвіддаленіше на Землі від будь-якого океану море, тобто найбільш континентальне.
6. Взимку Азовське море нерідко покривається льодом. Іноді – повністю.
7. У менш солоних (точніше, майже прісноводних) областях Азовського моря мешкають прісноводні риби, наприклад, щука і карась. 8.Рівень води в Азовському морі неухильно падає щороку. Якщо ситуація не зміниться, рано чи пізно воно і зовсім зникне.
9.Друга назва Азовського моря – Море молюсків. Його так називають через величезну кількість молюсків,які мешкають в ньому.
10.Влітку прибережні води іноді світяться ночами. Вірніше, світяться водорості, яких тут в достатку.
11.За всю історію спостережень в Азовському морі ніколи не спостерігалися хвилі вище чотирьох метрів.
12.В Азовському морі водяться дельфіни.
13.Над поверхнею Азовського моря вітер дме цілий рік. Він буває настільки сильним, що наганяє воду на берег, і рівень моря в прибережній зоні через це підвищується на кілька метрів.
14.Стародавні греки не вважали Азов морем, вони називали його Меотійське озеро.
15.Незважаючи на те, що море має невелику середню глибину, у 2007 році, під час шторму, тут потонули чотири суховантажних судна.
16. Якщо купатися в Азовському морі вночі, то у прибережній зоні можна помітити світіння, мерехтіння в воді. Це мерехтіння вогників викликає планктон, який живе ближче до берега.
17.Води Азовського моря — не солоні, точніше буде сказати, що вода набагато менше містить солі, ніж, скажімо, Чорне море, з яким у Азовського моря поганий водообмін.
18. Лікарі вважають, що пісок на узбережжі Азовського моря цілющий, тому радять довго купатися в ньому (не менше 1-2 годин на день). 19.За кількістю рослинних та тваринних організмів Азовському морю немає рівних у світі. За рибопродуктивністю, тобто кількості риби на одиницю площі, Азовське море в 6,5 разів перевершує Каспійське, в 40 разів — Чорне і в 160 разів Середземне море.
Хоча Азовське море найвіддаленіше на планеті від океану воно сполучене з ним. Керченська протока сполучає його з Чорним морем. Чорне море сполучене протокою Босфор з Мармуровім морем. Мармурове сполучене протокою Дарданелли з Егейським. Егейське море змішує свої води з Середземним морем і через Протоку Гібралтар виходить до Атлантичного океану! Тож коли знову будете відпочивати на Азовському морі, не відпливайте далеко від берегу, можете заплисти в неспокійні води Атлантичного океану!
Джерело: https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=227 https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B7%D0%BE%D0%B |