Портал шкільної преси Запорізької гімназії №19 Запорізької міської ради

 

 

Пошук

Фільтр пошуку

ВМ-НФ Запоріжжя конференція медіаосвіта конкурси АУП ЗНВК №19 Запорізький НВК №19 Шкільний Медіахолдинг Конкурс радіо Андрій Єлькін Республіка Мрія здоров'я Кристал здорові школи звіт медіаграмотність навчання відео Шевченківські пакети плакати постер HEALTHY SCHOOLS плакат безпека медіатворчість урок екологія РК медіакультура 7 клас 9 клас булінг виховна робота 8 клас основи медіаграмотності практична робота екологія Солярис Департамент освіти і науки біологія еко-марафон Вісник Мрії челендж самоврядування медіа Карантин Хімія дистанційне навчання кіноклуб

Категорії розділу

Медіатексти від експертів [149]
Медіатексти - 24/7 [2]
Медіатексти - Бумеранг [0]
Медіатексти - Нью-Скіфія [5]
Медіатексти - Спалах [10]
Медіатексти - КОТ [1]
Медіатексти - Бригантина [7]
Медіатексти - Фортуна [0]
Медіатексти - Креатив [33]
Медіатексти - Кристал [42]
Медіатексти - Промінь сонця [4]
Медіатексти - Фенікс [7]
Медіатексти - Нове місто [1]
Медіатексти - Соляріс [3]
Навчання завершено [5]

Ми у Фейсбуці

ВМ-НФ

Медіатворчість


Яке обладнання потрібно для повноцінної роботи в проекті «ВМ-НФ»?

Велику частину необхідних в проекті «ВМ-НФ» робіт можна здійснювати за допомогою Ваших телефонів. Наприклад, можна робити спецвипуски, знімати сюжети новин, записувати відеоінтерв'ю, використовуючи тільки один девайс - iPhone.

Для репортерів Шкільного Медіахолдингу «ВМ-НФ» дуже зручні такі програми як Filmic Pro (відмінне відео, додавання аудіо, контроль фокуса), ProCamera (робота з фотографією, настройки балансу білого, хороший фокус під час зйомки на ходу), Camera Awesome (фільтри для роботи із зображенням, кнопки поширення в соціальних мережах, безкоштовно), Hindenburg Field Recorder (зручний за своїм функціоналом диктофон, просте редагування), 1st Video - Video Editor - монтажна програма в мобільному девайсі, монтаж кількох відео і аудіо доріжок, запис закадрового тексту без використання інших мобільних додатків.

При цьому, якщо учасники "ВМ-НФ" хочуть постійно підвищувати рівень професійності своїх публікацій, вони будуть дбати про вдосконалення технічного забезпечення редакційного процесу.

Наприклад, щоб створювати якісну картинку відео, може знадобитися відповідна камера, грінскрін для фону, штатив, освітлювачі, хороша програма для редагування і монтування проектів.

Обов'язково потрібно буде зробити закладки на онлайнові ресурси, які допоможуть Вам перевести текст, знайти орфографічні та пунктуаційні помилки, перевірити стиль тексту, створити інфографіку чи обробити фотографію.

Все обладнання по етапах роботи кореспондентів можна класифікувати на дві групи. Перша група - обладнання, необхідне в ході збору інформації (виїзд на місце події), друга - обладнання, необхідне при підготовці і публікації журналістського матеріалу (робота в редакції або в домашніх умовах).

Ось відомості про деяке обладнання, без якого не обходяться професійні репортери.

Диктофон

У кожному диктофоні є стандартні для пристроїв запису/відтворення кнопки: Старт (Start), Стоп (Stop), Перемотка (Rewind, скор. Rew.) / Перемикання аудіо-записів, Запис (Record, скор. Rec). У деяких моделях також зустрічаються додаткові кнопки, такі як: корзина, плейлист тощо. Диктофон також має вбудовану мікро-програму. Програмне забезпечення містить в собі список аудіо-файлів, налаштування запису і управління та/або найнеобхідніші форми редагування.

Майже у всіх сучасних диктофонах можна створювати папку, привласнювати їй ім'я (дату), налаштовувати сортування файлів всередині (по тривалості, по імені) і отримувати інформацію про пам'ять. В налаштуваннях записи ви зможете знайти управління якістю записуваного матеріалу: (Low, Mid, High) Qualityn (низька, середня, висока якість). Файлове управління і редагування, перемотка, обрізка, виставлення відповідних міток, програмне конвертування в інший формат.

Для запису добре підходять цифрові диктофони фірми SONY. Їх основні технічні характеристики: вбудована пам'ять від 1 Гб, максимальний час запису від 287 годин, прослуховування MP3-файлів, підключення по USB, регулювання чутливості мікрофона. 

Для більш якісного запису ви можете також використовувати ручний мікрофон з вітрозахистом.

Існує 2 типу мікрофонів - гарнітури з відкидним мікрофоном і мікрофони окремо.

Гарнітура - найдешевший і найгірший варіант. Пристрої, що відносяться до цього класу, потрібно розглядати тільки як засоби мультимедіа, позиційовані для таких додатків як Skype. Мінус - мікрофон знаходиться дуже близько до вашого роту. Поролонова оболонка, що прикриває мікрофон (поп-фільтр) навряд чи захищає запис від паразитичного шуму. Буде добре чутно «бурмотіння» і видих.

Мікрофони бувають конденсаторні і динамічні. І ті й інші мають ряд переваг і недоліків. Динамічні - більш дешеві, поступаються конденсаторним якістю записи, але виграють в практичності і невибагливості  до шумів. Конденсаторні мікрофони - найпоширеніші в професійних студіях, вони мають відмінні характеристики, але в той же час, потребують добре оформленого з точки зору акустики приміщення (студії).

Настільна або повнорозмірна стійка позбавить вас проблеми утримування мікрофона рукою під час запису.

Поп-фільтр - найважливіша деталь в запису голосу. Чорний «ободок» перед мікрофоном з майже прозорою і дуже дрібною сіткою. У репортерів на мікрофоні присутній великий конус з логотипом телеканалу. Це і є поп-фільтр. Справа в тому, що мембрана мікрофона дуже чутлива як до голосу людини, так і до сторонніх шумів. Конденсаторні мікрофони в цьому плані більш уразливі, тому що мають повністю відкриту і незахищену мембрану. Динамічні мікрофони зазвичай мають вбудований фільтр. Ці мікрофони найбільш поширені в репортерському середовищі. Зробити поп-фільтр у домашніх умовах дуже просто. Для виготовлення необхідні п’яльці для вишивання і тонкі жіночі колготки.

Модель Shure SM 58. Цей мікрофон має досить хороші характеристики.

Додатки для журналістів: прямі трансляції, запис інтерв'ю, монтаж відео та управління сайтом

Керувати сайтом з мобільного пристрою, публікувати фото і відео, вести пряму трансляцію з місця події - все це можна робити легко і просто з кращими додатками.

1. LetterSpace

Простий і зручний додаток для ведення нотаток. Основна перевага - у простоті набору і організації заміток. Переміщатися по тексту записи можна, рухаючи пальцем по синій смужці над клавіатурою. Нотатки упорядковуються  відповідно до груп за допомогою окремого рядка для хештегів. Також в тексти можна додавати згадки про друзів. Додаток безкоштовний.

2. WordPress для IOS і Android

За допомогою цієї програми можна оперативно управляти блогом або сайтом з мобільних пристроїв, якщо немає доступу до ПК або ноутбука. По суті, додаток практично копіює стандартний WordPress. У нього є багатий набір інструментів для створення і редагування тексту. Є можливість прикріплювати аудіо, відео та фото. Також є доступ до статистики - кількості записів, відвідувачів, переглядів, коментарів за різні проміжки часу. Ще одна важлива функція - управління коментарями. Додаток безкоштовний.

3. FilMic Pro

Додаток для зйомки і монтажу відео. У ньому є зручні і широкомасштабні настройки для редагування відео різних дозволів. Мінус - додаток доступний поки тільки на IOS і є платним. Для користувачів інших пристроїв і тих, хто не хоче платити, є додаток Cinema FV-5 Lite - практично клон FilMic Pro і до того ж безкоштовний.

4. Cogi

Відмінний безкоштовний додаток для запису інтерв'ю. Важливі фрагменти  можна виділити в запису кольором. Потрібно тільки натиснути кружок записи, і додаток виділить потрібний шматок мови. Також Cogi дозволяє додавати аудіо і фото файли, текстові замітки в якості коментарів до запису.

5. LifeCorr

Унікальний додаток, який дозволяє кожному відчути себе репортером. Розробники називають додаток інструментом громадянської журналістики. Тут можна заробити гроші, опинившись у потрібний час у потрібному місці. У додатку публікуються завдання - наприклад, зробити трансляцію з місця пожежі. Також відразу ж вказується вартість роботи. Додаток саме за допомогою гіперлокального таргетингу визначає тих, хто знаходиться неподалік від місця події, і посилає їм push-повідомлення. Нещодавно з'явився новий функціонал - якщо ви побачили щось цікаве і готові цим поділитися, чекати завдання необов'язково. Починайте вести пряму трансляцію з місця події, вас побачать і зв'яжуться з вами через чат. З додатком можна непогано заробити за фото і відео. Гроші переводяться на мобільний телефон або банківську карту.

Додатки для запису і розшифровки інтерв'ю

Інтерв'ю буває очним, телефонним, по скайпу, а зараз навіть письмовим. І в більшості випадків найбільш складний етап роботи - це розшифровка запису.

Ось найкорисніші програми та програми, які допоможуть вам максимально полегшити роботу з матеріалами інтерв'ю.

Щоб зробити запис телефонної розмови, рекомендується TapeACallPro для власників айфонів і Call Recorder для любителів Android. Є і третій, досить поширений варіант - Google Voice.

Для запису інтерв'ю в галасливих місцях (наприклад, в кафе) відмінно підійде Rev Voice Recorder, який може похвалитися просто відмінною якістю аудіозаписи.

Запис інтерв'ю по Skype

Якщо інтерв'ю проводиться по Skype і на робочому столі, то можна записати і його - наприклад, за допомогою програми Free Video Call Recorder for Skype. Програма безкоштовна, підходить для Windows, записує аудіофайли у форматі MP3, а відео - у форматі MP4.

Ще одна безкоштовна і також проста у використанні програма для Windows - iFree Skype Recorder.

Якщо ви берете інтерв'ю по Skype з мобільного пристрою - смартфона або планшета, скористайтеся ось цими відмінними безкоштовними додатками: Screen Recorder, SCR Screen Recorder, Quick Voice для Android і також Quick Voice для iOS.

Розшифровка інтерв'ю

Для старої, доброї розшифровки аудіофайлів вручну відмінно підходить програма Express Scribe. Вам потрібно буде завантажити аудіофайл, і за допомогою гарячих клавіш управляти відтворенням, при цьому набираючи прослуханий текст в текстовому редакторі. Зручність програми полягає в тому, що не треба переключатися між вікнами і відривати руки від клавіатури під час розшифровки. Програма доступна для Windows і Mac. Базова версія програми є безкоштовною.

Практично все те ж саме, що і в Express Scribe, є в програмі Transcriber Pro. З тією лише різницею, що в Transcriber Pro можна працювати не тільки з аудіофайлами, а й з відео. Приємні фішки цієї програми - можливість автоматично вставляти в розшифровку імена співрозмовників. Програма доступна для користувачів Windows.

Якщо ви маєте звичку робити аудіозамітки, що дуже корисно, коли ви рухаєтесь, то вам на допомогу прийде додаток для iOS Dragon Dictation. Додаток безкоштовний, але працює тільки при підключенні до інтернету.

Програма RealSpeaker крім автоматичного розпізнавання текстів аудіозаписів, може самостійно розшифровувати і запис з відеокамери. Завдяки спеціальному алгоритму якість розшифровки вище приблизно на 20-30%, тому що програма аналізує не тільки аудіофайл, а й рух губ спікера. Програма працює на Windows і розпізнає практично всі найпопулярніші в світі мови.. За покупку базової версії доведеться викласти 69 доларів.

 

Огляд підготував Андрій Єлькін

07.08.2019

Також дивіться фото по темі "Обладнання журналіста"

 

Категорія: Медіатексти від експертів | Додав: vestnikm (2019-08-07) | Автор: Андрей Елькин W
Переглядів: 628 | Теги: мобільні додатки, навчання, ВМ-НФ, обладнання | Рейтинг: 5.0/2

Слідкуйте за новинами в групі "Запорізький НВК №19"
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Заради розвитку

Рейтинг успішності

ТОП-5

КРИСТАЛ
24/7
КРЕАТИВ

Коментарі

YML

Характеристика Натрію і Хлору
Натрій: 
До речі, пане Вадиме, Ваша ідея зі створення переліку інтернет-ресурсів медіахолдингу "ВМ-НФ&qu

Я теж абсолютно так думаю. Втім, з'ясовується, що серйозні Інтернет-ресурси, а надто їх розробка

Всі, хто розвиває якийсь бренд, обов'язково повинні мати свій власний сайт, адресу якого розміщу

Ой, загубився перший рядок, він виглядав так:

Хочеш мати власний сайт?

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

  • department